Головна ВідеоБіля Олександрівської лікарні незаконно будують 36-поверхівку (ВІДЕО)
Поблизу Олександрівської лікарні в Києві триває підготовка до незаконного будівництва, через медичний заклад їздить будівельна техніка.

Біля Олександрівської лікарні незаконно будують 36-поверхівку (ВІДЕО)

ФОТО: Геннадій Кривошея / Facebook

Автор kashtan NEWS

Забудовник вирубує дерева і знищує заповідну територію

На Печерську, впритул до Олександрівської клінічної лікарні, йде підготовка до будівництва чергового хмарочоса.

Про це повідомив голова громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея на своїй сторінці у Facebook.

«Поки міський голова Віталій Кличко за кордоном, «злобудовники» через територію лікарні в Києві на Печерську спокійно курсують вантажними автомобілями, йде повноцінна підготовка до будівництва по вулиці Мечнікова, 7-б», – написав він.

Дії забудовника є незаконними, оскільки для Олександрівської клінічної лікарні встановлено комплексну охоронну зону (КОЗ-9), в якій заборонено нове будівництво. Крім того, є загроза руйнування 9 корпусу Олександрівської лікарні, в якому навчаються студенти НМУ ім. Богомольця і який є пам’яткою архітектури місцевого значення. 

Також Кривошея повідомив, що через відсутність під’їзду до ділянки  забудовник використовує  територію лікарні.

«Це питання розглядалися на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту КМР 24.07.2019 року та на засіданні постійної комісії з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції КМР 29.05.2019 року, які заборонили проїзд важкої будівельної техніки через територію лікарні», – зазначив голова громадської ради.

Вранці у п’ятницю, 15 вересня, забудовник почав вирубувати дерева біля лікарні.

За даними порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, ТОВ «Будінформ» отримало дозвіл побудувати на ділянці за адресою вулиця Мечникова, 7-б, житловий будинок з офісними приміщеннями та вбудованою автостоянкою. Загальна площа забудови становитиме  770.09 кв. м. Будівля матиме 36 поверхів.

У 2019 році завдяки спротиву активістів Київрада розірвала договір оренди з ТОВ «Будінформ», і мер Віталій Кличко пообіцяв, що скандальне будівництво на Мечникова, 7-б,  буде припинено.

«Багато років тому землю столиці роздавали бездумно і за великі гроші. Правами громади нехтували. А тепер нам доводиться розбиратися із цим «спадком». Я ще раз наголошую: у таких питання місто виступатиме на боці громади. І таких скандальних будівництв у столиці не буде!» – заявив тоді Кличко.

Нагадаємо, комісія Київради не підтримала проєкт про захист історичних будівель столиці.

Вам також може сподобатися