Перша знахідка стала музейним експонатом
На території Національного природного парку Голосіївський вчені виявили рідкісний тип лишайнику, який не бачили до цього в тих місцях майже століття.
Про це повідомили фахівці Парку на своїй сторінці в соцмережі.
«Голосіївський ліс не перестає вражати. Він зберігає низку рідкісних організмів, у тому числі і лишайників», — написали вчені.
За їхніми словами, одним з цих лишайників є Punctelia subrudecta, який швидко зникає на рівнині внаслідок забруднення повітря.
Останній раз, наголосили дослідники, в Голосіївському лісі його відмічав у 1934 році видатний український ліхенолог А.М. Окснер. Гербарний зразок знайденої ним рослини дотепер зберігається в Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ.
Це був і єдиний локалітет у межах Київської області. Серед 1730 досліджених Л.В. Димитровою дерев у 2007-2008 роках в селітебних ландшафтах міста Києва цей рідкісний лишайник був знайдений лише на одному з них.
«Нам також вдалося побачити Punctelia subrudecta в старовікових лісах урочища Лісники на минулому тижні, через майже 90 років після останнього його спостереження в Голосіївському лісі», — похвалилися рідкісною знахідкою співробітники Національного парку.
Нагадаємо, нещодавно на території Національного природного парку у встановлену фотопастку потрапила ціла родина лосів.