Головна АналітикаДепутат із команди Кличка уникнув поганої оцінки за роботу

Депутат із команди Кличка уникнув поганої оцінки за роботу

Колаж: Каштан NEWS

Автор kashtan NEWS

Перший заступник голови КМДА Поворозник вивів з-під «удару» Богдана Чорнія

У місті давно діє КП «Київське інвестиційне агентство». Воно є одним із збиткових комунальних підприємств КМДА.  Тим не менш, миле серцю міській держадміністрації, хоч і не справляється з основним завданням — залученням інвестицій у розвиток Києва.

З року в рік  тут шукають стратегічні «золоті» фінансові надходження, а вони  вперто обминають місто.

Київське інвестиційне агентство. Лого зі сторінки КП

Очолює підприємство Богдан Чорній, депутат Київради (фракція «УДАР»). Чорній – у команді мера Кличка. Можливо, в цьому також є пояснення лояльного ставлення до нього в КМДА. Про це саме й наш матеріал.

Суть: у 2024 році відбулося засідання Комісії КМДА з аналізу фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств за перше півріччя 2024-го. Усім керівникам КП, які представили звіти, комісія поставила оцінки – або хороші, або незадовільні.

Лояльність до «своїх»

Однак керівництву інвестиційного агентства жодної оцінки чомусь не поставили і не порушили питання про звільнення очільника підприємства. Хоча заслуговували на незадовільну, оскільки пролунало чимало серйозної критики. Зокрема, за півріччя було виконано план із дохідності всього на 50 відсотків. Фактичний дохід становив три мільйони гривень. Роками міська громада  не бачить утілення в практику суспільно значущих інфраструктурних та інших проєктів. Одного разу мер Віталій Кличко навіть дозволив собі легку критику, мовляв, Київське інвестиційне агентство повинно працювати більш ефективно і створювати кращі умови для інвесторів. 

Микола Поворозни
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, який головував у Комісії під час розгляду звіту інвестагентства, запропонував не ставити оцінку керівнику підприємства, а зробити це за підсумками року.

Минув рік. 4 березня 2025-го міська держадміністрація повідомила на офіційному сайті:

«Протягом березня відбудуться засідання комісій з оцінки ефективності діяльності комунальних підприємств за всіма сферами життєдіяльності міста за 2024 рік. Оцінці підлягатимуть звіти виконання фінансових і стратегічних планів розвитку, а також ключові показники роботи, подані комунальними підприємствами. 

Зокрема, оцінюватимуть раціональність використання коштів при закупівлях, рівень планування та ефективного освоєння капітальних вкладень на придбання основних засобів підприємства.

За результатами засідань комісій до Департаменту комунальної власності Києва і Департаменту економіки та інвестицій будуть направлені протоколи з рекомендаціями щодо покращення роботи комунальних підприємств».

Нас цікавить, а яку ж оцінку поставили керівництву інвестиційного агентства.

На інформаційний запит редакції директорка Департаменту КМДА з економіки та  інвестицій Наталія Мельник повідомила, що оцінку діяльності керівництва інвестиційного агентства за підсумками року взагалі не ставили.

Дуже дивно. Це якась нова модель управління? І що має думати міська територіальна громада щодо ефективності роботи міських управлінців? Інформації  про те, справляється адміністрація інвестагентства чи ні з дорученою справою, нема.

Богдан Чорній
Богдан Чорній. Фото: Facebook

Запитується, чого варті слова першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, який запропонував поставити оцінку Богдану Чорнію та його команді за підсумками року? Виходить, є винятки з правил. Бо Чорній є депутатом Київради від політичної партії «УДАР» Віталія Кличка? Вочевидь, окремі посадовці з команди Кличка не можуть одержувати незадовільні оцінки, навіть попри недоліки в роботі.

До речі, саме в підпорядкуванні Департаменту економіки та інвестицій КМДА перебуває комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство». Його основне завдання — забезпечення зростання інвестиційного потенціалу Києва та реалізація суспільно значущих інфраструктурних і інших проєктів.

Де ж це «зростання»? Таке запитання Каштан NEWS ставив раніше у своїх матеріалах на цю тему. Директорка Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник у відповіді редакції зазначала, що

Наталія Мельник. Фото: КМДА

«через російську збройну агресію та безпекові ризики, економічні виклики, які постали перед столицею, значно скоротилась інвестиційна активність власників приватного капіталу».

Можна погодитися, що війна закреслила чимало планів економічного характеру. Водночас столична громада вже роками не бачить системного впровадження у практику суспільно значущих інфраструктурних та інших проєктів, які могли б дати потужний поштовх розвитку міста.

Якщо ми відкриємо Інвестиційний паспорт Києва, який було підготовлено ще до широкомасштабної війни, то дізнаємося про «приклади масштабних інвестиційних проєктів, що релізуються». Один із них – «комплекс заходів з благоустрою та облаштування зупинок громадського транспорту в Києві». Йдеться про «приведення всієї інфраструктури на зупинках громадського транспорту до єдиного архітектурного виду». Серед іншого – на кожній зупинці буде влаштоване електронне інформаційне табло. Принаймні так обіцяли.

На жаль, черепашачими темпами облаштовують зупинки. Спорудили невелику кількість сучасних зупинкових комплексів і на цьому заспокоїлися. Називають різні причини, чому справа гальмується.

Але  ми бачимо: місто не може облаштувати сучасними інформаційними електронними табло всі зупинки громадського транспорту навіть на ключових магістралях, біля станцій метро. На деяких зупинках, щоправда, є такі табло, але вони  – лише крапля в морі.

Ще в 2021-му в  «Київпастрансі» розповідали, що за рік планують встановити 1150 нових табло. І де ж вони?

У 2023-му в  місті було 126 електронних табло, якими обладнано 54 зупинки та 19 станцій швидкісного трамвая. Чотири з них не працювали через проблеми з електроживленням.  Вісім табло не діяли, тому що потребували модернізації.

«Стратегічні проєкти» – це лише яскраві малюнки

Вельми цікавим в Інвестиційному паспорті Києва є розділ «Стратегічні проєкти». Міська влада запланувала збудувати канатну дорогу. «Проєктом передбачається будівництво першою чергою трьох станцій («Поштова площа», «Арка свободи українського народу», «Труханів острів») канатної дороги загальною довжиною 1,1 км з можливістю подальшого подовження до Гідропарку та  лівого берега Києва довжиною 5 км». Орієнтовний бюджет проєкту – 520 мільйонів гривень.

Чому ж інвестори не поспішають вкладати кошти у спорудження цієї диво-магістралі? На цю тему не полюбляють говорити міські управлінці. Втім чиновники воліють мовчати і з приводу втілення в життя інших грандіозних задумів. Ось читаємо в Інвестиційному паспорті міста, що планується створити в Деснянському районі промисловий вузол «Київська бізнес-гавань». Через скільки десятиліть з’явиться тут промиcловий кластер? Невідомо. Усе це можна назвати гарними прожектами. А висновку можна дійти такого: механізм із залучення інвестицій в економіку Києва дає серйозний збій. І причина тут не лише в повномасштабній війні.

Богдан ТУР

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Вам також може сподобатися