Місцеві органи влади не мають уяви про технічні особливості третини переправ
Державна комісії з перевірки стану мостових споруд в Україні провела огляд переправ у Києві та інших містах країни.
Про це повідомляє Міністерство відновлення розвитку громад територій та інфраструктури України.
«Комісія вже оглянула мости в Києві, Житомирі, Рівному, Черкасах та Кіровоградській області. Йдеться про споруди, які мають найбільш критичний стан», — зазначається у повідомленні.
За словами заступника міністра Сергія Деркача, ключове, що бачимо після візитів в регіони — багато дефектів та пошкоджень мостів можна було б попередити, якби балансоутримувачі виконували свої функції з утримання мостів. Натомість відсутність протиаварійних заходів, огляду та обстежень, призводить до ситуації, коли у нас така велика кількість мостів у критичному стані.
Серед іншого, додав Деркач, з’ясовано, що органи місцевої влади не мають інформації про експлуатаційний стан майже 35 відсотків мостів.
Водночас у міністерстві поінформували, що Комісія обстежила та дала оцінку стану 24 тисяч мостів із понад 28 тисяч наявних. Попередні висновки експертизи свідчать, що 9 відсотків мостів України мають аварійний стан, 16 — стан близький до найгіршого, а половина з вивчених фахівцями переправ перебувають у найкритичнішому стані та не обстежувалися останні три роки.
У зв’язку з такою ситуацією Комісія надала рекомендації встановити на мостах, що перебувають у непрацездатному стані, автоматизовані системи моніторингу. Також ревізори рекомендують накопичувати технічну інформацію про стан всіх мостів в єдиній системі та створити резервні ресурси на випадок аварійної ситуації. Тобто, йдеться про тимчасові модульні конструкції, які можуть використовуватись у випадках порушення функціонування того чи іншого мосту.
Як повідомлялося, за висновками експертів спеціальної міністерської комісії, у Києві із семи мостів через Дніпро два знаходяться в аварійному стані.