Головна ЕкологіяДоля сміттєвого полігону: війна внесла корективи
Відомий полігон твердих побутових відходів №5, куди столиця звозить сміття, не може похвалитися завершенням важливого етапу реконструкції.

Доля сміттєвого полігону: війна внесла корективи

ФОТО: з відкритих джерел

Автор kashtan NEWS

Відомий полігон твердих побутових відходів №5, куди столиця звозить сміття, поки що не може похвалитися завершенням важливого етапу реконструкції

Про це стало відомо з  пресконференції голови правління ПАТ «Київспецтранс» Андрія Грущинського, яка відбулася безпосередньо на цьому полігоні в селі Підгірці Обухівського району Київської області.

Як пише сайт «Київ Влада», «рекультивацію першої ділянки полігону твердих побутових відходів (ТПВ) №5 в Обухівському районі, куди звозиться столичне сміття, ТОВ «Промін Буд Сервіс» повинно завершити до кінця 2024 року. Після цього дана територія фактично стане зеленою зоною. Такий результат очікувався на кінець 2023 року, але повномасштабне вторгнення окупаційних військ росії в Україну внесло свої корективи: ПАТ «Київспецтранс» довелося переробляти проєктну документацію (в тому числі, через здорожчання будівельних матеріалів) та шукати нового підрядника».

Сьогодні на одній із ділянок полігону укладають спеціальну плівку, завдяки якій буде створено мембрану, що не дозволятиме біогазу виходити назовні, а дощу – навпаки просочуватися в товщу відходів та провокувати утворення фільтрату. «Надалі на цю плівку буде покладено 30 см піску, на нього – 40 см суглинку, а далі – 30 см родючого грунту чорнозему, на якому планується висадити рослинність, що дозволить створити своєрідну зелену зону. Проєкт обіцяють буде максимально екологічним».

Відомо, що 46% компанії «Київспецтранс» належать бізнесменові Ігорю Тинному, 51% – муніципалітету Києва.

Kashtan NEWS нагадає, що в 2019 році керівники столиці та області оглянули полігон твердо-побутових відходів у Підгірцях. Як повідомляла КОДА, голова обласної держадміністрації Олексій Чернишов та міський голова Києва Віталій Кличко погодили спільне вирішення проблеми поводження з відходами.  Двосторонні домовленості щодо реалізації спільної стратегії поводження з відходами на Київщині були закріплені меморандумом про співпрацю між Київською областю та столицею. Очільники області та Києва визнали, що проблема утилізації відходів – одна з найболючіших у столичному регіоні.

За словами Олексія Чернишова, лише столиця щорічно продукує понад 1 мільйон тонн сміття, майже 90% якого вивозиться на такі полігони в області. Тоді як єдиний в регіоні сміттєспалювальний завод «Енергія» може впоратися лише з 25% відходів. Цього явно недостатньо, і Київ та область мають разом вирішити цю проблему.

Упродовж років районна і сільська влада зверталися до Києва з вимогою вирішити проблему звалища. Лише в жовтні 2016 року Київська міська рада офіційно визнала, що на полігоні існує потенційна загроза виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.

В жовтні 2017-го  була ухвалена Національна стратегія поводження із відходами, в рамках якої у Києві мав бути збудований сміттєпереробний комплекс потужністю 700 тисяч тонн на рік.

У 2021 році мер Києва Кличко заявив, що найближчим часом буде презентовано новий екологічно безпечний сміттєпереробний завод. В інтерв’ю Радіо Свобода він повідомив про переговори щодо будівництва сучасного сміттєпереробного заводу у столиці.

«Сподіваюся, що найближчим часом ми вже будемо презентувати новий сміттєпереробний завод, який є екологічно безпечним», – наголосив Кличко.

Мер уточнив, що це буде альтернативою нинішнім сміттєвим полігонам.

Сьогодні бачимо, що цей план накрився мідним тазом. Обіцянка – цяцянка, як кажуть в народі. Кличку не вперше давати подібні обіцянки.

Вам також може сподобатися