Розкрадання 32 мільйонів гривень на виплатах «мертвим душам» – ексдиректору столичної ритуальної служби та його спільниці повідомлено про підозру
Київська міська прокуратура повідомила про підозру ексдиректору Спеціалізованого комбінату підприємств комунально-побутового обслуговування в неодноразовому заволодінні бюджетними коштами територіальної громади столиці, а також його спільниці – колишній підлеглій, в тому числі, в легалізації (відмиванні) майна.
Про це інформує пресслужба Київської міської прокуратури.
Згідно з матеріалами слідства, директор, призначений на посаду розпорядженням Київського міського голови, протягом 2020-2023 років організував злочинний механізм розкрадання коштів столичної громади, до якого залучив колишню працівницю цього підприємства та інших невстановлених на даний час осіб.
Посадовець надавав вказівки підлеглим вносити до табелів обліку робочого часу неправдиві дані з приводу присутності на робочому місці осіб, які формально рахувалися прибиральниками. Ці люди ніколи не перебували на робочому місці.
Слідством встановлено 23 особи, на банківські рахунки яких незаконно нараховувалися бюджетні кошти, у тому числі під час перебування останніх за кордоном.
Банківські картки фіктивних працівників перебували впродовж майже чотирьох років в учасників схеми. Територіальній громаді завдано збитки на загальну суму майже 32 млн грн.
Директора ритуальної служби звільнено. Він визнав вину в інкримінованих йому злочинах та дає викривальні свідчення на інших співучасників. Також він уже відшкодував майже 16 млн гривень спричинених збитків.
Тим часом його спільниця, усвідомлюючи наступні для неї юридичні наслідки, після обшуків подарувала своїй дочці дві квартири в Києві та приватний будинок із земельною ділянкою в Київській області. Одну з цих квартир, вартістю майже 4 млн грн, за версією слідства, підозрювана незаконно придбала в лютому 2023 року за кошти, отримані злочинним шляхом.
З метою забезпечення відшкодування завданої шкоди, прокурор невідкладно звернувся до суду із клопотаннями про арешт всього зазначеного майна, які слідчим суддею задоволено у повному обсязі.
За клопотаннями прокурорів Київської міської прокуратури обом підозрюваним обрано запобіжні заходи.
Ексдиректорові КП, який сприяє слідству в розкритті злочинів, обрано особисте зобов’язання. Його спільниці суд першої інстанції обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у сумі 800 тис. грн, яку підозрювана внесла.
Суд апеляційної інстанції задовольнив скаргу прокурора та збільшив розмір застави до 3,2 млн грн., у зв’язку з чим підозрювану знову взято під варту.
На цю тему: Директора ритуальної служби спеціалізованого комунального підприємства «Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування» Олександра Голуба звільнено з посади. Про це повідомляє КМДА.
«Підставою для звільнення стало неналежне виконання очільником ритуальної служби своїх посадових обов’язків та незадовільна робота», — йдеться в повідомленні.