Більшість столичних інтернет-мереж працюють на старих технологіях
Лише 9% київських провайдерів зможуть безперебійно надавати послуги у випадку відключення електроенергії.
Про це заявив в інтерв’ю Liga.NET директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Юрій Мацик.
Загалом по Україні лише 37% абонентів фіксованих мереж мають підключення до інтернет-мереж на базі технології PON (Passive optical network, пасивна оптична мережа. – Ред.), яка працює у разі вимкнень електроенергії.
«37% – це багато чи мало? У Київській, Рівненській, Тернопільській областях це близько 60%, а от у Києві – 9%, це критична ситуація. З чим це повʼязано? У насиченні старими технологіями, які не підтримують PON», – зазначив Мацик.
Щоб залишатися на звʼязку під час можливих блекаутів, у Мінцифри радять заздалегідь забезпечити дім інтернетом стійким до тривалих знеструмлень.
«Для цього уточніть у вашого провайдера, чи перейшов він на енергоощадні інтернет-мережі (xPON). Як ні, знайдіть найближчого до вас провайдера, який зробив це, – і подайте заявку на підключення. Щоб прискорити процес, можна скооперуватися із сусідами», – пояснив Мацик.
Другий крок – потурбуватися про електроживлення домашнього Wi-Fi-роутера під час знеструмлень. Для цього у Мінцифри радять придбати павербанк або інше джерело безперебійного живлення.
Читайте також: Українського мобільного оператора можуть оштрафувати за неготовність до блекаутів: подробиці.