Головна НовиниКМДА закликає киян знову носити маски, попри те, що захворюваність на ГРВІ та грип спадає
Киян закликають повернутися до масковго режиму.

КМДА закликає киян знову носити маски, попри те, що захворюваність на ГРВІ та грип спадає

Фото: Freepik

Автор kashtan NEWS

За останній тиждень року кількість зареєстрованих випадків зменшилася на 16,6 відсотка

Заступник голови КМДА Микола Поворозник рекомендував киянам знов повернутися до маскового режиму в  публічних місцях.

Чиновник посилається на допис у соцмережі X (екс-Twitter) голови Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедроса Адханома Гебрейєсуса, де йдеться про доцільність повернення до носіння масок та дотримання соціальної дистанції.

«Відповідну заяву генеральний директор ВООЗ зробив після того, як у багатьох країнах протягом кількох тижнів зростала кількість респіраторних захворювань, спричинених COVID-19, грипом та іншими патогенами. У Києві це питання теж актуальне. Адже щотижня фіксуються нові випадки захворювання на коронавірус. Серед пацієнтів, яких госпіталізовано, є й важкі пацієнти», – заявив Поворозник, закликавши мешканців столиці носити маски в місцях скупчення людей.

Водночас дані Київського міського центру контролю та профілактики хвороб за перший тиждень 2024 року свідчать, що захворюваність на грип та ГРВІ, включно з коронавірусом, в Києві не зростає, а спадає.

«Загалом у Києві порівняно з попереднім тижнем спостерігається зниження захворюваності на 16,6% за рахунок дитячого і дорослого населення. Так, випадків захворювання в дітей виявлено 5 223 проти 6 946 минулого тижня (зниження на 24,8%). Захворюваність серед дорослих змінилася з 5 343 на 5 029 (зниження на 5,9%)», – повідомили в Центрі.

Рівень захворюваності за період 1-7 січня нижчий епідемічного порогу на 56,5 відсотка. 

Кількість нових діагнозів COVID-19 за тиждень склала 481 випадок, зокрема 40 із них припало на дітей до 17 років. Це також менше, ніж за останній тиждень 2023 року, коли їх було зареєстровано 682, у тому числі 51 – у дітей. Крім того, зменшилася кількість госпіталізованих пацієнтів із коронавірусом: 112 проти 147 за минулий тиждень та 9 проти 13 з числа тих пацієнтів, які потребували лікування у відділенні реанімації та інтенсивної терапії. Проте збільшилася кількість зареєстрованих смертей від ускладнень COVID-19: 10 летальних випадків за минулий тиждень проти 5 за позаминулий.

Загалом тенденція до зниження захворюваності в Києві спостерігається з початку грудня. Пік захворюваності спостерігався в листопаді: за 6-12 листопада 2023 року було зареєстровано 15 523 нові випадки захворювання на грип та ГРВІ, включаючи 912 випадки коронавірусу.

Читайте також: Медики розповіли, скільки киян захворіло на кір у 2023 році

Вам також може сподобатися