За останній тиждень року кількість зареєстрованих випадків зменшилася на 16,6 відсотка
Заступник голови КМДА Микола Поворозник рекомендував киянам знов повернутися до маскового режиму в публічних місцях.
Чиновник посилається на допис у соцмережі X (екс-Twitter) голови Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедроса Адханома Гебрейєсуса, де йдеться про доцільність повернення до носіння масок та дотримання соціальної дистанції.
«Відповідну заяву генеральний директор ВООЗ зробив після того, як у багатьох країнах протягом кількох тижнів зростала кількість респіраторних захворювань, спричинених COVID-19, грипом та іншими патогенами. У Києві це питання теж актуальне. Адже щотижня фіксуються нові випадки захворювання на коронавірус. Серед пацієнтів, яких госпіталізовано, є й важкі пацієнти», – заявив Поворозник, закликавши мешканців столиці носити маски в місцях скупчення людей.
Водночас дані Київського міського центру контролю та профілактики хвороб за перший тиждень 2024 року свідчать, що захворюваність на грип та ГРВІ, включно з коронавірусом, в Києві не зростає, а спадає.
«Загалом у Києві порівняно з попереднім тижнем спостерігається зниження захворюваності на 16,6% за рахунок дитячого і дорослого населення. Так, випадків захворювання в дітей виявлено 5 223 проти 6 946 минулого тижня (зниження на 24,8%). Захворюваність серед дорослих змінилася з 5 343 на 5 029 (зниження на 5,9%)», – повідомили в Центрі.
Рівень захворюваності за період 1-7 січня нижчий епідемічного порогу на 56,5 відсотка.
Кількість нових діагнозів COVID-19 за тиждень склала 481 випадок, зокрема 40 із них припало на дітей до 17 років. Це також менше, ніж за останній тиждень 2023 року, коли їх було зареєстровано 682, у тому числі 51 – у дітей. Крім того, зменшилася кількість госпіталізованих пацієнтів із коронавірусом: 112 проти 147 за минулий тиждень та 9 проти 13 з числа тих пацієнтів, які потребували лікування у відділенні реанімації та інтенсивної терапії. Проте збільшилася кількість зареєстрованих смертей від ускладнень COVID-19: 10 летальних випадків за минулий тиждень проти 5 за позаминулий.
Загалом тенденція до зниження захворюваності в Києві спостерігається з початку грудня. Пік захворюваності спостерігався в листопаді: за 6-12 листопада 2023 року було зареєстровано 15 523 нові випадки захворювання на грип та ГРВІ, включаючи 912 випадки коронавірусу.
Читайте також: Медики розповіли, скільки киян захворіло на кір у 2023 році