Планують придбати транспорт за кошти Європейського інвестиційного банку
Але тролейбусний рух у столиці продовжить умирати. Про це йдеться на Фейсбук-сторінці ГО «Пасажири Києва».

За даними Київпастрансу, як інформують активісти, у тендері на закупівлю тролейбусів у рамках кредитного договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) на 50 мільйонів євро взяли участь два учасники: чеська ŠKODA ELECTRIC та турецька Bozankaya.
Škoda пропонує за 49 900 070 євро поставити 70 тролейбусів довжиною 11,9 м та три довжиною 18,5 м.
Bozankaya – за 49 750 000 євро, 71 тролейбус таких же параметрів.
Сьогодні Київпастранс готує документи для Європейського інвестиційного банку з ціновими пропозиціями, щоб банк обрав виробника Škoda чи Bozankaya. Отримати тролейбуси столиця може в перспективі 20 місяців після підписання угоди.
У Громадській організації «Пасажири Києва» нагадали, що раніше КМДА обіцяли придбати понад 100 тролейбусів за фінансування ЄІБ. Прогнозують, що за фактом буде придбано в півтора-два рази менше.

Але ця закупівля, на думку активістів, не вирішить проблему нестачі тролейбусного рухомого складу в Києві. Одна з причин – кількість тролейбусів дуже мала, порівняно із потребою. Навіть, якби купівля нових тролейбусів не означала списання старих, це не компенсує втрати рухомого складу за останні 5 років, які наближаються до 200 одиниць. До початку повномасштабного вторгнення випуск тролейбусів упав з 450 (у 2016-му) до 340 одиниць (у 2021-му), а вже за період активної війни – до 260 (у 2023 році).
«Яскравою демонстрацією деградації тролейбусного руху є ситуація на маршрутах № 27, 30 та 31. У травні 2017 року на цих маршрутах в сумі працювало 68 тролейбусів, а вже напередодні повномасштабного вторгнення – всього 37 одиниць», – зазначають активісти.
Дописувач у Фейсбуку Ilya Suvorov вважає, що в будь-якому разі треба закуповувати нові тролейбуси, автобуси, а також вагони метро. Адже «ЛАЗи» та «Богдани» не вічні. З тролейбусами ситуація ще гірша, ніж з автобусами.