Головна НовиниКиївські митники вилучили старовинну ікону, яку намагалися переслати до США як «сувенір»
вилучення ікони богоматір смоленська на київській митниці

Київські митники вилучили старовинну ікону, яку намагалися переслати до США як «сувенір»

Автор Kashtan News

За висновками експертів, ікона має значну культурну та історичну цінність

Київська митниця запобігла вивезенню до США старовинної ікони кінця ХІХ – початку ХХ століття «Богоматір Смоленська», яку намагалися переслати поштовим відправленням.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Богоматір Смоленську» митники виявили під час митного контролю відправлення, яке прямувало з України до США. Відправник з Одещини (м. Ізмаїл) задекларував християнську святиню як «сувенірну ікону» символічною вартістю 87 доларів США», – йдеться в повідомленні.

Згідно з висновками експертів з Національного художнього музею України, ікону можна віднести до Борисівської іконописної школи, що розташовувалася  на Слобожанщині.

«Борисівські ікони унікальні за рахунок оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічного трактування. Зокрема, лики мають виразні мигдалевидні світлі очі з чітко окресленою верхньою повікою», – розповіли у відомстві.

Предмети, що становлять національне, історичне або культурне надбання українського народу, заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях. Тому ікону було вилучено, а стосовно її  відправника  Київська митниця склала протокол про порушення митних правил.

Нагадаємо, минулого тижня Київська митниця вилучила п’ять партій препаратів для схуднення, які містили психотропні речовини.

Вам також може сподобатися