Столичні посадовці не припиняють дивувати киян своїми вчинками
Не минає й місяця, щоб у Києві не виникали гучні скандали, до яких безпосередньо чи опосередковано причетні міська влада або комунальні підприємства міста з їхніми керівниками.
«Каштан NEWS» вирішив нагадати про найгучніші колотнечі липня. Зазначимо відразу: цей місяць став «найурожайнішим» на різні скандали та кримінальні провадження, у яких фігурують київські посадовці.
«Погоріла» на ремонті
Столична прокуратура вручила підозру депутатці Київради, яка очолювала благодійний фонд та недоплатила 300 тисяч гривень до міського бюджету під час приватизації комунального приміщення.
Цікаво, що в таку суму фонду підозрюваній обійшовся ремонт приміщення. Тож ці кошти депутатка вирішила «утримати» під час розрахунку з бюджетом.
Кримінальне провадження відкрито та розслідується за статтями «шахрайство» та «службове підроблення» Кримінального кодексу України.
М’який запобіжний захід
За посадове зловживання, що призвело до створення аварійної ситуації на ділянці метро біля станції «Либідська», директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслана Кандибора відсторонено від посади на два місяці. Крім того, Голосіївський районний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 10 вересня, хоча прокурори просили застосувати до посадовця цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета.

Зважаючи на це, в столичній прокуратурі зазначили, що оскаржуватимуть рішення суду в апеляційному порядку.
У справі «метро» будуть нові докази
У липні стало відомо, що в кримінальному провадженні щодо підтоплення ділянки тунелю між станціям метро «Либідська» та «Деміївська» призначено додаткові експертизи, результати яких можуть стати новими доказами вини відповідальних посадовців.
За словами Генерального прокурора України Руслана Кравченка, зокрема буде проведено судово-економічну та гірничо-технічну експертизи.

Темні справи Світлого
Служба безпеки України затримала колишнього директора Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслана Світлого, якого підозрюють у привласненні бюджетних коштів, які призначалися для невиліковних пацієнтів. Натомість на ці гроші були куплені елітні авто та нерухомість. Згодом Солом’янський районний суд столиці за клопотанням слідчих обрав ексчиновнику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 вересня з можливістю вийти під заставу в 30 мільйонів гривень.

Збив людину і втік
Співробітник органів прокуратури Андрій Молочний 19 липня під час руху за кермом автомобіля вулицею Великою Васильківською виїхав на пішохідну зону і збив жінку. Відразу після ДТП водій намагався втекти, однак його затримали перехожі.
Прилад «Драгер» працівників поліції, які прибули до місця ДТП, зафіксував у крові Молочного 1,77 проміле алкоголю.

Потерпіла від отриманих травм померла в лікарні наступного дня.
Шевченківський районний суд Києва арештував Молочного на два місяці.
Неринкові відносини
Солом’янський районний суд Києва обрав затриманому на хабарі в 25 тисяч доларів США директорові Бессарабського ринку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення понад 800 тисяч гривень застави.
Директора ринку затримали разом із колишньою очільницею Управління туризму та промоцій КМДА саме під час отримання грошей, котрі вони вимагали від підприємця, який орендує місце на ринку під заклад громадського харчування.

Чиновницю КМДА суд також відправив під арешт, але з можливістю внесення мільйона гривень застави.
Камерна музика
Столична поліція повідомила про підозру художньому керівнику та за сумісництвом директору «Муніципального академічного камерного хору «Київ». Встановлено, що посадовець підписав договір з інвестором щодо надання останньому в оренду земельної ділянки в Печерському районі, що належить культурному закладу. Однак через недоліки в договорі, упродовж трьох років саме хор, а не інвестор, сплачував кошти за користування землею. Як наслідок, територіальній громаді Києва спричинено збитки на суму понад 1,8 мільйона гривень.
Помічник начальника-втікача
Несподіване продовження отримала історія із втечею колишнього керівника столичного метрополітену Віктора Брагінського, якого за посадові злочини розшукують правоохоронці. Як з’ясувалося, втекти йому допоміг ексначальник районного ТЦК. За його сприяння військова лікарська комісія виключила посадовця з військового обліку через нібито невиліковну хворобу.

Підозри посадовцям-комунальникам
П’ятниця, 11 липня, стала «чорним» днем для 11 посадовців КМДА, яким правоохоронці вручили підозри. Через їхню службову недбалість чи дії, спрямовані на розтрату майна, було завдано збитків бюджету Києва майже на 200 мільйонів гривень. Чотирьох чиновників із цієї кримінальної когорти було затримано.
Цікаво, що через кілька днів столичні прокурори вручили підозри ще шістьом посадовцям комунальних закладів Києва, яким інкриміновано спричинення збитків бюджету міста на понад 46 мільйонів гривень.
А наприкінці місяця правоохоронці завітали з підозрами ще до шістьох київських посадовців, які фігурують у двох схемах із розкрадання понад 2,5 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Серед них виявилися керівники Солом’янського, Голосіївського, Святошинського та Деснянського КП ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд, а також виконавець робіт КП ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд Дарницького району.
Несекретарська справа
Київська міська прокуратура спільно з ДБР повідомила про підозру ексзаступникові міського голови та колишньому секретарю Київради Володимиру Бондаренку.
Досудове розслідування встановило, що в 2022-2023 роках Бондаренко безпідставно нарахував та виплатив співробітнику апарату Київської міської ради заробітну плату на суму майже 700 тисяч гривень.

Затримали екскерівника «Київзеленбуду»
За підозрою в переплаті понад 300 тисяч гривень за благоустрій парку в Дарницькому районі затримано одного з колишніх керівників Комунального об’єднання «Київзеленбуд».
Колцентри з портретами Путіна
Столичні правоохоронці ліквідували в Києві мережу колцентрів, які спеціалізувалися на заволодінні грошима громадян. В офісах установ знайшли портрети Путіна, подяки від ФСБ РФ та численні предмети-символи країни-агресорки.
Бетон — у воду
Навколо будівництва Подільсько-Воскресенського мосту здійнявся екологічний скандал. Адже в соціальних мережах поширили відео, на якому зафіксовано, як із бетонозмішувача зливають залишки бетону в Дніпро, біля будмайданчику мосту. За фактом забруднення акваторії Дніпра столична прокуратура відкрила кримінальне провадження та розпочато розслідування.
«Нептун» поплутав
Контррозвідка СБУ затримала в Києві двох громадян КНР, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію щодо українського ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун».
Шпигунами виявилися 24-річний колишній студент одного зі столичних технічних вишів та його батько.

Молодика було відраховано за академічну неуспішність ще 2023 року, однак він залишився в Києві. Періодично до нього навідувався з Китаю його батько, який особисто координував агентурну роботу свого сина.
«Запаковані» двори
За чотири місяці посадовці КМДА не спромоглися вжити заходів із упорядкування паркування приватного автотранспорту киян у дворах, хаотичне розташування якого нині суттєво заважає проїзду спеціальної аварійно-рятувальної та медичної техніки під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Зважаючи на це, начальник КМВА Тимур Ткаченко був змушений заявити про встановлення дедлайну щодо виконання розпорядження. Тож, якщо до 11 серпня не буде пропозицій, кращих за звичайні відписки, начальник КМВА обіцяє притягнути до дисциплінарної відповідальності таких посадовців. Адже в кожної проблеми є конкретні прізвища.

Ліквідація «Плесо»
Після вимоги ліквідувати Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» мешканці столиці зареєстрували петицію про розформування КП «Плесо» через його діяльність, яка не відповідає задекларованому захисту водойм, а діє всупереч інтересам громади та шкодить довкіллю. Зокрема, кияни нагадали, що нині в Києві залишилося майже 200 озер та 100 ставків. Водночас кожне третє озеро частково забудовано, на кожне друге робили замах забудовники, понад 40 водойм знищено. А КП «Плесо» практично нічого не робить для захисту водойм.
Євген ДЕМ’ЯНОВ
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі
KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.