Один із найбільших оркестрових фестивалів світу Grafenegg відбудеться 12 серпня
Цього дня в Австрії виступить Київський симфонічний оркестр, інформує Міністерство культури та інформаційної політики.
Українці презентують Симфонію №2 Левка Ревуцького та П’ятий концерт Людвіга ван Бетховена під орудою головного диригента оркестру Луїджі Гаджеро в акустичній залі Wolkentrum («Хмарна Вежа»). Її називають однією з найкращих у світі сцен просто неба.
«Нашою місією є відкриття української культури та музики в світі завдяки зокрема виступам на відомих європейських фестивалях з творами українських композиторів. Для виступу в Графенезі ми спеціально обрали масштабну 2-гу Симфонію Левка Ревуцького, яка вважається не тільки вінцем творчості композитора, а й центральним твором української музики першої половини 20-го сторіччя. В ній широко використані мелодії різних народних пісень, які за велінням автора народжують вражаюче і різнобарвне симфонічне полотно», – прокоментував вибір репертуару керівник Kyiv Symphony Orchestra Олександр Зайцев.
Український оркестр виступить разом із всесвітньовідомим піаністом Рудольфом Бухбіндером, який є засновником та художнім керівником фестивалю з 2007 року. Він співпрацює з оркестрами та диригентами з усього світу вже понад пів сторіччя, а його інтерпретації Бетховена вважаються еталонними. Піаніст близько 60 разів виконував 32 сонати композитора у 45 країнах.