Увечері 7 грудня євреї всього світу розпочали святкувати Хануку
У Києві на Майдані запалили першу свічку на великій Ханукії, встановленій до єврейського свята Хануки – Свята вогнів, яке також називають Святом світла. З 2020 року це свято в Україні має статус державного.
Символом свята є світильник ханукія, в якому протягом восьми вечорів запалюють по одній свічці. Цього року святкування Хануки розпочалося ввечері 7 грудня.
«Цьогоріч рекордсменом за розміром стала не лише найбільша срібна Ханукія в світі, що знаходиться в Дніпрі, а й найбільша Ханукія в Європі, що розташувалася на Майдані Незалежності», – повідомили в Об’єднаній єврейській общині України (ОЄОУ).
Ханука відзначається на спомин чуда, яке сталося в Єрусалимському храмі у I столітті до нашої ери. У той час євреї повстали проти царя Антіоха IV Епіфана, який забороняв їм дотримуватися юдейських звичаїв. Повстання завершилося перемогою, але Єрусалимський храм було сплюндровано. Коли єврейський полководець Юда Маккавей та його воїни очистили храм і вирішили заново його освятити, з’ясувалося, що не вистачає ритуальної олії, аби запалити священний світильник. Євреї знайшли лише один глечик з чистою олією, якого мало вистачити лише на один день горіння світильника. Однак сталося чудо, і завдяки одному глечику світильник горів вісім днів – рівно стільки, скільки було потрібно, щоб приготувати нову олію. Тому Ханука вважається святом світла та надії.
Читайте також: Де в Києві купити новорічну ялинку: повний перелік офіційних ярмарків