Головна НовиниНачальника КМВА Сергія Попка мають намір звільнити
Сергія Попка можуть звільнити з посади начальника КМВА.

Начальника КМВА Сергія Попка мають намір звільнити

Фото з соціальних мереж

Автор kashtan NEWS

Генерала Сергія Попка можуть звільнити з посади начальника Київської міської військової адміністрації. Про це редакції Kashtan NEWS стало відомо з власних джерел.

На посаду генерал-полковника Сергія Попка було призначено Указом Президента України 21 жовтня 2022 року. Він змінив генерал-майора Миколу Жирнова.

Що відомо про начальника КМВА?

Сергій Попко народився 13 лютого 1961 року в Києві. У 1982 році закінчив Київське вище загальновійськове командне училище. Про рідне місто висловлювався так:

«Я тут народився, це місто мене ростило, вчило і виховувало», – написав генерал у Фейсбуку.

Одразу після призначення на посаду начальника КМВА генерал публічно звернувся до киян:

«Розраховую на згуртованість нашої громади, на об’єднання зусиль громадянського сектору, політиків різних течій і переконань, для яких головна та спільна ідея – оборони нашої держави, військових, структур МВС, СБУ, органів місцевого самоврядування та кожного, хто готовий не просто критикувати, а долучитись задля захисту нашого Києва».

Ось як згодом новий керманич ділився враженнями про свою роботу:

«Коли я погодився очолити КМВА, розумів – буде не просто. Це не армія. Де все обговорюється та планується до прийняття рішення. А після – виконується. А тут – цивільні. В умовах війни. В демократичній країні. З найбільш критичним і свободолюбивим народом. Я знав це. Тому і прийняв пропозицію. Щиро сподівався (а зараз – впевнений в цьому), що коли пояснити – всі та все зрозуміють. Хто за такі ж цінності , як ти – точно зрозуміють. Як і очікувалось – почалось! Десятки журналістів-блогерів-депутатів-активістів щодня просять приділити увагу і відчитатись-пояснити-показати-сфотографуватись…»

Назвати Сергія Попко медійно активним складно, попри публічну посаду. З журналістами він спілкувався рідко.

«Це врахуємо. Над цим працюємо. Вже розробляємо необхідний механізм. Бо людям важливо знати», – пояснював Попко рівень своєї комунікації з пресою та громадою.

Скандали

На посаді очільника КМВА в скандалах Попко майже не фігурував. Окрім одного, через який отрима догану від Кабінету Міністрів України. Йдеться про трагедію в столиці під час повітряної тривоги 1 червня, коли люди не змогли потрапити до укриття і внаслідок падіння уламків ракети троє осіб загинули.

Сам начальник КМВА відповідальності з себе не знімав, однак зазначив, що за загибель людей мають відповідати чиновники усіх рівнів влади, починаючи від керівника міста (Віталія Кличка – ред.)

Ще однією скандальною справою нині займаються правоохоронці: на початку серпня 2023 Державне бюро розслідувань затримало одного з посадовців міської військової адміністрації за підозрою в організації схеми вивезення чоловіків за кордон за довідками про непридатність до військової служби. За даними ДБР, за 10 тисяч доларів США людям оформлювали фіктивні документи про непридатність до військової служби. Зафіксовано кілька випадків видачі таких папірців, проте про причетність до цієї схеми самого Попка інформації немає.

Неодноразово Сергій Попко писав на своїй сторінці у Фейсбуці, що «вже зараз ми повинні докласти максимум зусиль, аби наші міста в тилу були максимально комфортними для життя».

Проте публічно, наприклад, у резонансну тему забудов озер на Осокорках не втручався.

У листопаді 2022 року генерал Попко тримав на контролі питання створення пунктів незламності у столиці, наголошував на важливості створення запасів продуктів тривалого зберігання, медикаментів, засобів гігієни. Водночас роботу столичних пунктів незламності у Києві часто критикували народні депутати.

Питання зупинки громадського транспорту під час повітряних тривог коментував так:

«Я розумію потреби киян при зупинці транспорту: це і незручності для пересування, і певні проблеми у разі наближення комендантської години. Водночас це і питання безпеки».

Довідка

Сергій Попко служив командиром взводу, батальйону, командиром частини, начальником штабу механізованої дивізії. До березня 2016-го очолював Головний командний центр Генштабу ЗСУ, був в.о. командувача Об’єднаного оперативного командування ЗСУ. З березня 2016-го  — командувач Сухопутних військ. 5 грудня 2017 року йому присвоєно військове звання генерал-полковника.

5 серпня 2019-го звільнений з посади командувача Сухопутних військ. 20 серпня 2019 року призначений на посаду головного інспектора Міністерства оборони України. 7 травня 2020-го звільнений у запас. Нагороджений орденами Богдана Хмельницького II і III ступенів, медаллю «За військову службу Україні».

Вам також може сподобатися