Головна НовиниНайбільше скарг про порушення мовного закону надійшло з Києва
У Києві зафіксовано найбільше порушення законодавства про державну мову.

Найбільше скарг про порушення мовного закону надійшло з Києва

ФОТО: Каштан NEWS

Автор kashtan NEWS

Місто потребує невідкладного затвердження мовних програм

На цьому в ефірі «Громадського Інтерактивного Телебачення» наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Окрім столиці, він назвав ще одне місто – Харків. Кремінь стверджує:

«В містах-мільйонниках ми продовжуємо фіксувати системні порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». В Києві мовні порушення є в багатьох сферах: освіті, транспорті, охороні здоров’я, інформації для загального ознайомлення…».

За словами Уповноваженого, дієвим механізмом вирішення цієї проблеми є затвердження у Києві програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя. Скажімо, на всю столицю діє лише 50 безоплатних мовних курсів, тільки одна муніципальна книгарня. Звісно, що цього  недостатньо.

«В дотриманні мовного законодавства місцева влада повинна бути максимально дієвою, адже мова – це екзистенційне питання, це про нашу ідентичність, національну безпеку та оборону», – наголосив Тарас Кремінь.

До речі. Станом на 18 вересня 2023 року до Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 2903 звернення громадян про порушення мовного закону, з яких 794 – з Києва.

Читайте також: у Києві з нагоди Міжнародного дня грамотності, який відзначається 8 вересня, на вході до корпусу Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 14) встановили пам’ятник літері «Ї».

Вам також може сподобатися