Російські загарбники випустили в ніч на 15 серпня по Україні 28 крилатих ракет різних типів, 16 із них були знищені ППО.

Про це в Телеграмі повідомляють Повітряні сили ЗСУ.
Близько четвертої ранку було завдано удару по Україні ракетами повітряного та морського базування. Загалом зафіксовано пуски щонайменше 28 крилатих ракет різних типів:
чотири крилаті ракети Х-22 – з шести літаків дальньої авіації Ту-22М3 (аеродроми базування Сольци, Шайковка);
20 крилатих ракет Х-101/Х-555 з 11 літаків стратегічної авіації (аеродроми базування Енгельс, Олєнєгорськ);
чотири крилаті ракети «Калібр» із фрегата з акваторії Чорного моря (район Ялти).
У багатьох регіонах працювала протиповітряна оборона: зенітні ракетні підрозділи, мобільні вогневі групи, винищувальна авіація, підрозділи безпосереднього прикриття.
«У результаті протиповітряного бою сили й засоби Повітряних сил, у взаємодії з підрозділами інших складових Сил оборони, знищили 16 крилатих ракет Х-101/Х-555, «Калібр», – наголошується в повідомленні.
Крім того, було зафіксовано вісім пусків ворожих зенітних керованих ракет С-300/С-400 по Дніпропетровській та Запорізькій областях.
У Києві, як і по усій Україні, також оголошували повітряну тривогу.
Постраждала низка міст.

Зокрема, у Смілі Черкаської області російські ракети поцілили в приватне підприємство і медичний заклад, частина міста залишилась без водопостачання, повідомив у Телеграмі голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець. На щастя, минулося без потерпілих.


Луцьк. Як зазначає у Телеграмі міський голова Ігор Поліщук, «за попередньою інформацією, внаслідок влучання по промисловому підприємству в Луцьку, на жаль, є троє загиблих та троє поранених».
У Дніпрі внаслідок російського ракетного удару поранено двоє людей, інформує в Телеграмі начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
«Тільки-но повернувся з місця «прильотів» по промисловому підприємству у Дніпрі. Поранені 2 людини. 59-річна жінка отримала легкі ушкодження й лікуватиметься вдома. 70-річного чоловіка госпіталізували. Він у стані середньої тяжкості», – пише Сергій Лисак.
У Львові внаслідок влучання ракети у будинки спалахнула пожежа, людей евакуювали, повідомив у Телеграм мер міста Андрій Садовий. «Є влучення в житлові будинки. На верхніх поверхах – пожежа. Евакуюємо людей. Всі служби на місці», – зазначив він.
«Невеликі загоряння фіксували і в інших частинах Львова. Їх оперативно загасили. В одному з гіпермаркетів міста через падіння уламків ракети впала стеля. Надійшла також інформація про пошкодження транспортних засобів», – додав він.

Пізніше Андрій Садовий уточнив інформацію щодо обстрілу: загалом внаслідок російської ракетної атаки у місті пошкоджено понад 100 помешкань, вибито понад 500 вікон, зруйновано дитсадок, четверо людей потерпіло.