Головна НовиниОмбудсмен Лубінець хоче звернутися до СБУ з приводу професора Василенка

Омбудсмен Лубінець хоче звернутися до СБУ з приводу професора Василенка

Фото: Микита Василенко (праворуч)/скріншот скандального стріму

Автор kashtan NEWS

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець підготував звернення до Міносвіти і науки з приводу висловлювань професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Василенка

Лубінець також має намір звернутися до СБУ.

Фото: Микита Василенко/Facebook

«Можливо, хтось не знав, але професор близько року тому вже потрапляв у скандал, і наш інститут отримав до нього колективне звернення від студентів. Після мого реагування університет притягнув його до дисциплінарної відповідальності, і професор отримав догану», – написав Лубінець у Телеграм.

Лубінець зазначив, що вже вдруге реагує на висловлювання професора. За його словами, він написав листи до Міністерства освіти і науки з метою здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю закладу освіти та на університет із вимогою провести службове розслідування.

«Також вбачаю потребу звернутися до СБУ», – йдеться в повідомленні.

Лубінець  наголосив, що «неетична поведінка професора перейшла межу, тож це мають перевірити і належним чином відреагувати компетентні органи».

За словами омбудсмена, минулого понеділка в соцмережах поширювалося відео, в якому Василенко озвучив свою думку стосовно українських жінок, чим обурив суспільство.

Тим часом студентський парламент Навчально-наукового Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відмовився від співпраці з адміністрацією, доки ті не звільнять Василенка. Причиною є його скандальні заяви.

«У зв’язку із систематичними виступами викладача Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Кимовича Василенка на проросійських майданчиках, сексистськими висловлюваннями та просуванням російських наративів, студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики оголошує бойкот адміністрації інституту», – йдеться в заяві.

Також студенти вимагають негайної реакції на заяву та забезпечення захисту академічної спільноти від впливу осіб, які дискредитують журналістську професію та національні інтереси України.

«Ми наголошуємо, що це мінімальні заходи, які ми змушені застосувати. Якщо адміністрація продовжуватиме ігнорувати думку студентів, ми будемо змушені вдатися до посилення наших дій. Закликаємо керівництво університету не затягувати з розв’язанням цього питання та забезпечити дотримання державних цінностей, академічних стандартів і прав студентів», – заявив студпарламент.

На відео у соцмережах Василенко висловлювався про «іноземних миротворців», які нібито допоможуть поліпшити демографічну ситуацію в Україні. Про це він заявив в етері на, ймовірно, проросійському YouTube-каналі Олександра Шелеста, ексведучого забороненого каналу Newsone, повідомили у виданні «Українська правда».

«Ви уявляєте, як це вирішить демографічну проблему. Щонайменше сорок тисяч мужиків, з грошима, голодних до жінок, які не пройшли випробування фронтом, а вихованих на хороших європейських харчах. І сотні тисяч голодних українок, які не встигли виїхати з тих чи інших причин, чоловіки яких або на війні уже вбиті, або покалічені», — сказав Василенко.

Читайте також: Кияни подали найбільше заяв про булінг у школах

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Вам також може сподобатися