Чиновники взялися перемістити несправну насосну станцію
Столичні правоохоронці викрили розтрату двома посадовцями КМДА 64 млн грн столичних платників податків, які планували витратити на передислокацію плавучої насосної станції для забезпечення мешканців Києва питною водою.
Про це повідомляє прокуратура Києва

«Згідно з даними слідства, в березні 2022 року за ініціативи вказаних посадовців розпорядженням Київської міської військової адміністрації прийнято рішення про передислокацію плавучої насосної станції, яка перебуває на балансі ПрАТ «АК «Київводоканал», з метою забезпечення населення Києва питною водою», — йдеться у повідомленні.
Як зазначили в прокуратурі, виконання цього розпорядження було покладено на керівників двох департаментів КМДА. Проте чиновники не вжили жодних заходів для перевірки технічного стану насосної станції.
Натомість встановлено слідством, що насосна станція не підлягає експлуатації за цільовим призначенням.
Але з резервного фонду бюджету Києва на роботи з її передислокації витрачено 64 млн грн, що становить 90 відсотків від загальної вартості робіт.
«Внаслідок службової недбалості передислокацію плавучої насосної станції не виконано, а гроші з резервного фонду бюджету Києва витрачено безпідставно», — зазначили в прокуратурі міста.
Нині вирішується питання щодо застосування до підозрюваних запобіжних заходів та притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до скоєння цього кримінального правопорушення.
Як повідомлялося, двох посадовців ПрАТ «Київводоканал» і підрядника підозрюють у розкраданні понад 1,7 млн грн бюджетних коштів на закупівлі насосів.