Шахраї діяли понад рік
У Києві судитимуть трьох організаторів фіктивного благодійного фонду, які під виглядом допомоги для потерпілих внаслідок війни дітей зібрали та витратили понад 5 млн грн небайдужих громадян.

Про це повідомляє прокуратура Києва.
Наразі встановлено, що учасники схеми зареєстрували благодійний фонд та утворили call-центр, оператори якого здійснювали телефонні дзвінки та розсилку повідомлень підприємцям, представникам різних організацій і звичайним громадянам з проханням долучилися до збору грошей.
Зловмисники запевняли благодійників, що збирають кошти на потреби дітей, які потерпіли внаслідок збройної агресії рф проти України.
Втім зібрані гроші фігуранти розподіляли між собою, а для маскування протиправних дій іноді переказували незначну частину суми на благодійність, аби показати, що начебто справді комусь допомагають.
Таким чином, за даними слідства, з квітня 2022 року до червня 2023 року учасники угруповання привласнили майже 5 млн гривень пожертв.
Під час досудового розслідування фігурантам обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, а також одному підозрюваному – цілодобовий домашній арешт.
Нині обвинувальний акт стосовно трьох учасників групи скеровано до суду.
Нагадаємо, столичні правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке під приводом працевлаштування в країнах Європи ошукало майже триста людей на суму 3 млн гривень.
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі
KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.