Головна НовиниПід виглядом допомоги дітям: у Києві викрили групу шахраїв

Під виглядом допомоги дітям: у Києві викрили групу шахраїв

Фото: Київська міська прокуратура / Facebook

Автор kashtan NEWS

Шахраї діяли понад рік

У Києві судитимуть трьох організаторів фіктивного благодійного фонду, які під виглядом допомоги для потерпілих внаслідок війни дітей зібрали та витратили понад 5 млн грн небайдужих громадян.

Про це повідомляє прокуратура Києва.

Наразі встановлено, що учасники схеми зареєстрували благодійний фонд та утворили call-центр, оператори якого здійснювали телефонні дзвінки та розсилку повідомлень підприємцям, представникам різних організацій і звичайним громадянам з проханням долучилися до збору грошей.

Зловмисники запевняли благодійників, що збирають кошти на потреби дітей, які потерпіли  внаслідок збройної агресії рф проти України.

Втім зібрані гроші фігуранти розподіляли між собою, а для маскування протиправних дій іноді переказували незначну частину суми  на благодійність,  аби показати, що начебто справді комусь допомагають.

Таким чином, за даними слідства, з квітня 2022 року до червня  2023 року учасники угруповання привласнили майже  5 млн гривень пожертв.

Під час досудового розслідування фігурантам обрано запобіжні заходи  у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, а також одному підозрюваному – цілодобовий домашній арешт.

Нині обвинувальний акт стосовно  трьох учасників  групи скеровано до суду.

Нагадаємо, столичні правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке під приводом працевлаштування в країнах Європи ошукало майже триста  людей на суму  3 млн гривень.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Вам також може сподобатися