Поліцейські повідомили про підозру учасникам угруповання, яке, за даними слідства, розікрало 10 мільйонів гривень на ремонті доріг у столиці
«Серед спільників – генеральний директор комунальної корпорації з експлуатації автомобільних шляхів та службові особи підрядних організацій», – повідомляють Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції та Київська міська прокуратура.
Комунальну корпорацію «Київавтодор» очолює, як відомо, Олександр Федоренко.
За даними слідства, впродовж 2022-2023 років між комунальною корпорацією та низкою комерційних структур було підписано угоди щодо капітального та поточного ремонтів автошляхів міста на загальну суму понад 185 мільйонів гривень.
З метою власного збагачення та розкрадання бюджетних коштів, фігуранти підписували акти виконаних робіт, у яких були зазначені недостовірні відомості, зазначають у поліції.
Зокрема, фіктивні дані щодо обсягів виконаних робіт, їхньої якості та вартості. До прикладу, всупереч вимогам тендерної документації змінили тип асфальтного покриття, що значно гірший за своїми якісними показниками, на деяких ділянках замість нових люків та зливових решіток встановили старі, які були раніше демонтовані.
На підставі офіційних документів на рахунки підрядних організацій було переказано бюджетні кошти. З метою виведення грошей проводили безтоварні операції, начебто вони купували якісь товари чи послуги, з підконтрольними підприємствами.
Згідно з результатами експертних досліджень, підрядники безпідставно отримали майже 10 мільйонів гривень, чим завдали збитків місцевому бюджету.
На підставі зібраної доказової бази за процесуального керівництва Київської міської прокуратури генеральному директору комунальної корпорації з експлуатації автомобільних шляхів та чотирьом службовим особам підрядних організацій поліцейські повідомили про підозру в привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем. Готуються клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Раніше Kashtan NEWS розповідав, що гендиректору «Київавтодору» та ексначальнику одного з експлуатаційних управлінь столиці повідомили про підозру в завданні збитків державі на суму майже 300 мільйонів гривень.
«Протягом 2022-2023 років службові особи КП «ШЕУ Солом’янського району міста Києва» за вказівкою свого керівника звозили відходи різного типу на земельну ділянку, яка призначалась виключно для накопичення снігу», – повідомили в поліції.
Керівник «Київавтодору» допустив здійснення підконтрольним підприємством забруднення ділянки відходами та матеріалами шкідливими для людей та довкілля, зазначили в Нацполіції.
В ході огляду земельної ділянки із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції Столичного округу виявлено металобрухт, тверді побутові відходи, пластик… Державі було завдано збитки на майже 300 мільйонів гривень.
Ми також розповідали, що торік працівники поліції, прокуратури провели 20 одночасних обшуків у службових приміщеннях «Київавтодору», а також в кабінетах районних шляхо-експлуатаційних дільниць та підрядних організацій. Слідчі дії виконали в межах провадження, розпочатого за фактом привласнення бюджетних коштів службовими особи. В полі зору слідства – питання щодо забезпечення підпорядкованим та афілійованим підприємствам перемоги під час проведення державних закупівель на послуги з капітального ремонту доріг, благоустрою та ліквідації аварійної ямковості у Києві.
Як інформувала пресслужба Київської міської прокуратури, в полі зору слідства – питання щодо забезпечення підпорядкованим та афілійованим підприємствам перемоги під час проведення державних закупівель на послуги з капітального ремонту доріг, благоустрою та ліквідації аварійної ямковості у Києві.
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі
KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.