В місті пошкоджено понад 500 помешкань
Про це повідомив в ефірі телемарафону “Єдині новини” голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
“Унаслідок вчорашньої ворожої атаки постраждали 148 людей. У лікарні залишається 41 пацієнт, із них 15 прооперованих за вчора”, – зазначив Чаус.
За його даними, в місті пошкоджено понад 500 помешкань, розташованих поряд із місцем, куди вдарила російська ракета.
Як повідомляв kashtan NEWS, 19 серпня російські терористичні війська завдали ракетного удару по центру Чернігова, а саме по драмтеатру, коли там тривав зліт виробників дронів та навчальних шкіл з аеророзвідки у рамках демо-дня “Люті пташки”.
По медичну допомогу звернулися 144 поранених місцевих мешканців. З них 15 дітей та 15 поліцейських. Поліцейські проводять поквартирний обхід, приймають заяви від постраждалих людей, повідомляє МВС України.
За словами глави МВС Ігоря Клименка, основні жертви події перебували в автотранспорті чи переходили дорогу, а також повертались із церкви. Усі, хто перебував в драмтеатрі, вчасно спустилися до укриття. Працівники Національної поліції після оголошення повітряної тривоги намагалися завести всіх в укриття.
Будівля театру зруйнована, ще одна архітектурна пам’ятка національного значення зазнала пошкоджень. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Крім цього, пошкоджень зазнала пам’ятка архітектури національного значення П’ятницька церква. Вона віднесена до сфери відповідальності Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Історичний центр міста з тисячолітньою історією Чернігова є кандидатом на внесення до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.
Ракета Іскандер-М, якою росіяни вдарили напередодні по центру Чернігова, мала заздалегідь встановлені налаштування для вибуху в повітрі й ураження якомога більшої кількості людей.
Про це розповів керівник Департаменту війни Офісу генерального прокурора Юрій Бєлоусов в ефірі телемарафону «Єдині новини»,
«Росіяни, зокрема і в своїх соціальних мережах і в новинах, дуже суперечливу інформацію подають, але головне полягає в тому, що вони завдавали удару саме по виставці, на якій були присутні хто завгодно, як вони зазначають – і найманці, і керівництво вище політичне і т.д. Але насправді, я був на місці події десь через дві години після вибуху і перше, на що звернув увагу, що основна сила вибуху була спрямована все ж таки не на драмтеатр, і це важлива деталь», – зазначив Бєлоусов.
Він поінформував, що для удару росіяни використали ракету “Іскандер-М”, яка має кілька налаштувань, які встановлюються заздалегідь.
За його словами, якби ціллю ворога була саме виставка, то налаштування ракети було б таким, коли вибух стається після дотику до цілі або після проникнення в ціль.
«Тут (у Чернігові – ред.) було використано інше налаштування. Ракета була налаштована таким чином, що вона підірвалася у повітрі. Такий вид налаштування робиться для того, щоб збільшити максимальне ураження живої сили на відкритій місцевості», – підкреслив прокурор.
Він додав, що росіяни чудово розуміли, що удар буде завдано вдень, об 11-30 по обласному центру, коли вихідний і релігійне свято, і коли там буде багато людей.
«Є припущення стверджувати, що основна ціль росіян була – саме завдання максимальної шкоди цивільному населенню у місті», – заявив Бєлоусов.
Він наголосив, що це підтверджується фактами, оскільки люди загинули й зазнали поранень, будівлі були пошкоджені не через вибух у театрі, а внаслідок того, що сталося ззовні.
Представник ОГП додав, що зараз розслідування йде двома магістральними напрямками, тобто встановлюються особи, які приймали рішення про завдання удару і безпосередньо завдавали цього удару, а також вивчаються всі обставини, усі умови, які пов’язані з організацією виставки.
Бєлоусов нагадав, що рішення для завдання таких ударів ухвалюється на рівні вищого командування.
Фото: Чернігівська ОВА.