Правоохоронці повідомили про підозру російському агенту, який у 2014 році готував теракт у Києві
Йому інкриміновано незакінчений замах на вчинення терористичного акту, інформує Офіс Генпрокурора.
За даними слідства, підозрюваний ‒ майор рф, співробітник однієї з ворожих спецслужб з позивним «Мексиканець».
У 2014 році агент прибув до тимчасово окупованого Луганська для формування диверсійно-розвідувальних груп, які вестимуть підривну діяльність на території України. Він завербував мешканку Луганська, яка мала вчинити підрив у центрі Києва. Передав жінці вибухівку, розробив маршрут та організував виїзд до Києва. Наприкінці 2014 року співробітники СБУ затримали її біля станції метро «Арсенальна», де зловмисниця залишила валізу з трьома кілограмами тротилу та електродетонатором.
За оперативними даними, сьогодні підозрюваний агент перебуває на тимчасово окупованих територіях Луганщини та Донеччини, де продовжує розвідувально-підривну діяльність проти України. Його оголошено у розшук.
Читайте також: Кіберфахівці Служби безпеки України затримали двох російських агентів, які коригували повітряну атаку на Київ у ніч на 21 вересня цього року.