Головна ЕкологіяРівень води у водосховищах: Укргідроенерго подало аварійну заявку

Рівень води у водосховищах: Укргідроенерго подало аварійну заявку

Автор Kashtan News

Укргідроенерго намагається підняти рівень води на Київському та Канівському водосховищі

З цією метою подано аварійну заявку, щоб перестати спрацьовувати воду з цих водойм для потреб гідроенергетики.

Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомив гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота.

“Ми подали аварійну заявку, щоб не спрацьовувати воду у Київському водосховищі. І почали потроху її накопичувати. Укргідроенерго намагається підняти рівень води на Київському та Канівському водосховищі та створити резерв”, – зазначив він.

За словами Ігоря Сироти, сьогодні відмітки по всіх водосховищах нижчі, ніж були минулого року в цей період. Це пов’язано з підривом Каховського водосховища, зі спекою, а також з тим, що Енергоатом проводить ремонтну кампанію на дев’ятьох енергоблоках.

“Ми маємо дефіцит в енергомережі й намагаємося своїми силами його покривати, Зокрема, за рахунок гідроенергетики – більшу частку, ніж цього хотілося б”, – зазначив він.

“Надзвичайно низький рівень у Київському водосховищі – це необхідність. В енергосистемі не вистачає потужності, тому спрацювання води у водосховищах вимушений захід”, – наголосив Сирота.

Сьогодні рівень води в Дніпрі в районі Києва становить 438 см, що відповідає природному літньо-осінньому мінімуму.

Читайте також: Після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС рівень води у всіх водосховищах Дніпровського каскаду став зменшуватися, але у двох він наразі сягнув мінімальної позначки.

Фото з відкритих джерел.

Вам також може сподобатися