Журналісти ютуб-проєкту «В тіні каштана» проаналізували бюджет столиці
На підтримку Сил оборони та допомогу ветеранам, в цілому в 2025 році заплановано витрат менше, ніж на інвестиційні проєкти. Водночас, в останні дні 2024 року столичні чиновники активно намагаються «освоїти» невикористані залишки бюджетних коштів.
Про це розповідають активісти та депутати Київрадив новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана».
«До першого проєкту, поданого паном Рєпіком до нашої комісії, було надано 702 пропозиції. Чого не вистачає цьому бюджету і чому він потребує коригування? Найголовніше — відсутність достатніх видатків на Збройні Сили України. Це ганьба для міста з бюджетом майже у 100 мільярдів гривень закласти лише 574 мільйони для ЗСУ. Бюджет має значний потенціал до зростання: на рахунках міста є 29 мільярдів гривень, і ми очікуємо значний залишок, який можна буде спрямувати, зокрема, на підтримку ЗСУ», — зазначив Андрій Вітренко, депутат Київради, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.
Як зазначають журналісти, кошти на підтримку Сил оборони були закладені й цього року, але станом на вересень 2024-го Київ не зміг освоїти всі передбачені ресурси.
Зокрема, в бюджеті міста залишилося невикористаними 50 млрд грн. Замість того, щоб частину цих коштів спрямувати на підтримку ЗСУ, КМДА поспіхом витрачає бюджет на ремонти доріг і парків під дощем та снігом.
Детальніше про те, скільки і на що ще готові витрачати гроші платників податків Києва столичні чиновники, ви можете дізнатися в новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана»
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі
KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.