Новонароджену дитину встигли вчасно доставити до кардіохірургів
У столичному Інституті серця успішно прооперували тільки-но народжене немовля з рідкісною вродженою вадою серця – транспозицією магістральних судин.
Про це повідомляє пресслужба лікарні.
Транспозиція магістральних судин – це важка вроджена патологія, за якої аорта та легенева артерія відходять від серця в неправильному порядку, тобто міняються місцями. Без хірургічного втручання більше половини новонароджених з таким захворюванням гинуть у перші чотири тижні життя.
Патологію було виявлено під час виїзної консультації спеціалістів Інституту.
«Діагноз був поставлений у пологовому будинку, коли народилася дитина. Через декілька годин дитина була вже в дорозі до нашого відділення. Це транспозиція магістральних судин, вада, яка несумісна з життям. Вчасно доставлена, вчасно прооперована дитина. Зараз проблем немає, я сподіваюсь, що не буде і в майбутньому», – сказав кардіохірург Інституту, професор Олександр Романюк.
Цей випадок доводить, наскільки важливі рання діагностика та своєчасне лікування вроджених вад серця, зазначають в Інституті.
«Звертайтеся до Інституту серця, якщо маєте підозри на проблеми із сердечками ваших діток! Ми завжди відкриті і готові до спілкування. Наші контакти: +380 44 291-61-60 – консультація для дітей, пн-пт: 8:30-15:30, +380 93 530-46-59 – госпіталізація для дітей», – інформують у пресслужбі лікарні.
Читайте також: Лікарі Охматдиту врятували дитину, яка проковтнула 20 магнітів
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі
KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.