Головна АнонсиУ Києві відкриється виставка про художницю з Олешок
київ олешки каховська гес український дім виставка марія райко

У Києві відкриється виставка про художницю з Олешок

ФОТО: shotam.info

Автор Kashtan News

Малюнки Поліни Райко ставлять поряд із роботами Марії Примаченко

У четвер, 10 серпня, в Українському Домі буде представлено документальний проєкт «Поліна Райко. Зникоме», реакцію на руйнування будинку-музею художниці в Олешках, що сталося внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими окупантами.

Відповідне оголошення розміщено на сайті Укрдому.

Як зазначається, Поліна Райко — художниця, знакова представниця наївного мистецтва, чиї малюнки ставлять поряд із роботами Марії Примаченко і Катерини Білокур.

Будинок Райко в Олешках, оздоблений настінними розписами, — справжній символ вразливості культури. За 20 років після  смерті художниці, на жаль, не вдалося залучити достатніх ресурсів для консервації памʼятки.

Від початку повномасштабної війни, з 24 лютого 2022 року дім-музей опинився на території, тимчасово окупованій російськими військами. А 6 червня 2023 року російські загарбники підірвали Каховську ГЕС, спричинивши затоплення прилеглих територій. Внаслідок теракту унікальні розписи Поліни Райко повінь знищила майже повністю.

На виставці будуть представлені архівні фотографії Райко, відеоінсталяція, фільми про художницю, плакати від провідних українських ілюстраторів. Відкриття експозиції о 17.00.

Як повідомлялося, 12 та 13 серпня Музей народної архітектури і побуту в Пирогові  запрошує на свято меду.

Вам також може сподобатися