У Збройних Силах України формують батальйон «Сибір», що повністю складається з громадян росії
Про це повідомляє Bloomberg.
За даними агентства, батальйон «Сибір» об’єднав десятки росіян та представників етнічних меншин росії, які приїхали через треті країни, щоб приєднатися до української армії.
На стрільбищі під Києвом група з 20 громадян росії в українській формі вправлялася у стрільбі з автоматів і кулеметів. Це – батальйон «Сибір». Незабаром підрозділ очікує відправлення на фронт, щоб бити російську армію, пише канадське видання The Globe and Mail. Його командир, українець з позивним «Батя», сказав що деякі новобранці вже готові до бою.
Не всі новобранці – сибіряки. Деякі приїхали з інших частин росії, але сказали, що ними керувало бажання приєднатися до загону, який воює за Україну, проти росії, і висловили солідарність із сибірськими народами.
На відміну від добровольчих груп, таких як легіон «Свобода Росії», які заявили про підтримку України, ці воїни є частиною регулярної української армії й очікують, що їх відправлять у бій «дуже скоро».
Зазначається, що серед бійців «Сибіру» є мешканці москви, а також представники таких національностей, як буряти і якути. Вони заявили, що прагнуть незалежності від росії та розглядають перемогу України у війні як крок до реалізації цієї мети.
«Якщо люди хочуть воювати за Україну, за наші кордони, за крах цього російського радянського режиму, чому б і ні? Це їхній вибір, і він показує, що не всі росіяни підтримують путіна», – сказав командир на псевдо «Батя».
Бійці батальйону «Сибір» пройшли ретельну безпекову перевірку, перш ніж із ними уклали військовий контракт, та прийняли армійські позивні. Усі вони є добровольцями, жоден не був набраний із російських військовополонених.
Читайте також: Російські окупанти впродовж останніх 12 місяців найбільше під час повітряних атак української столиці використовували безпілотні летальні апарати іранського походження типу Shahed.