Діджиталізація собору допоможе зберегти національну святиню
Українські фахівці відсканували легендарний Софійський собор у Києві, щоб зберегти його для нащадків. Про це повідомляє пресслужба національного заповідника «Софія Київська».
«Від початку повномасштабної війни над унікальною національною святинею – Софійським собором – тяжіє щоденна загроза пошкодження або знищення. Оцифрування собору є запорукою його збереження перед лицем короткострокових та довгострокових викликів», – ідеться в повідомленні.
У національному заповіднику зазначають, що у наш час лазерне сканування архітектурних пам’яток стрімко розвинулося і забезпечує детальний опис поверхонь із точністю до міліметра.
Сканування Софії Київської було здійснено в грудні 2022 року за підтримки Європейської асоціації архітекторів кафедральних соборів.
У проєкті було застосовано наземний лазерний сканер RIEGL VZ-400 з приєднаною каліброваною камерою Sony. Діджиталізацію екстер’єру та інтер’єру собору виконала українська команда SKEIRON.
Тепер отримані дані можуть бути використані для створення детальних 2D-планів або 3D-моделей, зазначили в національному заповіднику.
Нагадаємо, як раніше повідомляло Міністерство культури та інформаційної політики України, за час повномасштабного вторгнення росіяни знищили або пошкодили понад 300 об`єктів української культурної та історичної спадщини.