Організатори – керівники медичних клінік Києва та Харкова
Працівники репродуктологічних клінік у Києві та Харкові організували масштабну схему торгівлі дітьми під виглядом сурогатного материнства.
Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

За даними слідства, до злочинної групи входило 12 осіб, включаючи керівництво та працівників клінік, а також адвоката.
«Під прикриттям програми сурогатного материнства за грошову винагороду вони здійснювали продаж новонароджених дітей іноземним громадянам, які живуть у країнах, де заборонено сурогатне материнство. Діючи в їхніх інтересах, підозрювані підшуковували на території Харківської області жінок-донорів яйцеклітин та жінок, які через свій уразливий стан чи матеріальну скруту, погоджувалися стати сурогатними матерями для іноземних громадян», – повідомили в прокуратурі.
За одну новонароджену дитину учасники схеми отримували від 50 до 70 тисяч євро. Сурогатним матерям обіцяли винагороду у 12 тисяч євро, але за фактом виплачували значно менші суми. Тих матерів, яке не погоджувалися з тими чи іншими умовами «програми», злочинці залякували.
«У межах слідства встановлено факти незаконного переміщення за кордон восьми немовлят та попереджено спробу вивозу за кордон ще однієї дитини під час дії воєнного стану», – йдеться в повідомленні.
Також перевіряється інформація стосовно ще 40 новонароджених, яких могли незаконно вивезти за кордон у межах злочинної схеми.
Всім учасникам групи повідомлено про підозру в торгівлі людьми (ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 149, ч. 1 ч. 2 ст. 255 КК України). П’ятеро учасників було затримано в порядку ст. 208 КПК України (затримання уповноваженою службовою особою).
Нагадаємо, у четвер, 3 серпня, працівники ДБР та СБУ провели обшук у нардепа Олександра Дубинського.