Бахмут став місцем двох геноцидів, між якими 80 років, вчинених нацистською Німеччиною та сучасною росією
У січні 1942-го понад 3000 євреїв та інших мешканців Бахмуту було ув’язнено в підвалі колишньої будівлі НКВС. Протягом кількох днів люди перебували там без їжі та води, а потім частину розстріляли, а решту – живцем замурували в покинутій штольні алебастрової шахти.
1 серпня 2022 року міністерство оборони росії оголосило про початок наземної операції в Бахмуті. Відтоді минув рік, за майже повністю зруйноване росіянами місто тривають запеклі бої. Тисячі розбомблених будинків, десятки тисяч скалічених душ мешканців Бахмуту, які змушені були тікати з міста – це обличчя нового геноциду на українській землі.
Як повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, експозиція включає спогади свідків подій 1941-43 років та архіви Бахмутського краєзнавчого музею, відео, арт-інсталяції Михайла Алексеєнка, документальні фото Бахмута 2022-23 років Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка, а також роботи Клеменса фон Ведемеєра, в основі яких хроніка капітана Вермахту Фрайхера Харальда фон Віінґгофф-Ріша.

Виставка триватиме до 31 серпня у виставковому центрі «Жива пам’ять», Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 46 А. Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота-неділя – 11:00-18:00. Вхід безкоштовний.
Захід відбувся за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, серед співорганізаторів – НІМЗ «Бабин Яр», Бахмутський краєзнавчий музей, Українська асоціація професійних фотографів.