Банки обох країн працюють над пам’ятною монетою
Національний банк України та Національний банк Польщі випустять спільний набір із двох срібних пам’ятних монет «Дружба та братство — найбільше багатство».
Про це повідомляє НБУ.
Як зазначили в регулятора, набір монет вводиться в обіг до Дня Незалежності України, 24 серпня 2023 року.
«Спільний випуск набору пам’ятних монет є продовженням багаторічної плідної співпраці між центральними банками України та Польщі», — йдеться у повідомленні Нацбанку.
За словами українських банкірів, унікальність спільного українсько-польського набору полягає в тому, що він складається з двох срібних пам’ятних монет, які разом утворюють символічну фігуру у формі серця. Їх номінал — 10 гривень та 10 злотих.
На аверсах монет зображено стрічки в кольорах стягів України та Польщі, які оздоблені гербами обох країн. У нижній частині — стилізовані зображення людських фігур, які символізують нинішню ситуацію в країнах: на українській монеті – війна, її жахи та відсіч ворогові; на польській – допомога, підтримка та співчуття.
На реверсах монет, діляться інформацією в НБУ, зображено символічні постаті українця й поляка, які сидять за одним столом, застеленим скатертиною, і діляться хлібом та вином. При з’єднанні двох монет орнамент у нижній частині утворює квітку — символ надії, життя та розвитку.
Потрібно зазначити, що загальний тираж набору становитиме до 10 тисяч штук (по п’ять тисяч штук для кожної країни). Водночас половину тиражу монет виготовлено Банкнотно-монетним двором НБУ, іншу — Польським монетним двором (Mennica Polska S.A.).
Примітно, що дизайн пам’ятних монет створив Заслужений художник України Володимир Таран.
В Україні придбати набір із двох срібних пам’ятних монет можна буде з 31 серпня 2023 року.