Київські екологи створили петицію проти забудови червонокнижної природної зони
У київському урочищі Покол, біля острова Галерний, що в Голосіївському районі, нині можна побачити квітіння диких орхідей.

Світлини унікальних квітів опублікував Володимир Борейко, голова Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).
Як пояснює еколог, урочище Покол є дивом уцілілим диким заплавним лісом на березі Дніпра. Саме тому там і збереглися дикі орхідеї.

«Щоб врятувати це унікальне місце від знищення забудовою, депутатка Київради Ксенія Семенова та КЕКЦ підготували проєкт рішення Київради про створення в урочищі Покол ботанічної пам’ятки природи «Ліс орхідей», ухвалення якого саботують забудовники з ТОВ «Галерна затока», котрі кажуть, пов’язані з іменами печально відомих київських забудовників- Хмельницького та Іванова», – написав Борейко.
Еколог зазначає, що забудовники, які планують зробити з Поколу «гламурний» парк, розповсюджують інформацію про те, що нібито урочище не має природної цінності. Однак, ці заяви не відповідають дійсності
«Ми тут знайшли багато рослин та тварин із Червоної книги України. Це – орхідея коручка чемерниковідна, а також орлан-білохвіст, зелений дятел, зелена ящірка, п’явка медична, райдужниця велика, поліксена, бджола-тесляр, сколія-гігант, жук-олень, вечерниця руда», – повідомив він.
Крім того, підкреслює Володимир Борейко, в урочищі багато нір бобрів, а старий заплавний ліс з вікових дерев чорної та білої тополі є унікальною цінністю.
Щоб зберегти цю червонокнижну зону, Київський еколого-культурний центр разом із депутаткою Київради від «Слуги народу» Ксенією Семеновою планували створити тут пам’ятку природи. Однак, у січні 2023 року ТОВ «Галерна затока» звернулася до Київради з проханням не надавати Поколу статусу заповідної зони, зазначає еколог.
Нагадаємо, в Києві триває ремонт Липової алеї на ВДНГ: кияни просять зберегти автентичні ліхтарі.
Юлія ТЕНЕНЬОВА