У Києві викрито масштабну схему легалізації коштів, отриманих тіньовим гральним бізнесом
Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки викрили в Києві масштабну схему легалізації коштів, отриманих тіньовим гральним бізнесом.
Як повідомляє офіційний сайт СБУ, протягом року після початку широкомасштабного вторгнення російської федерації зловмисники «відмили» майже п’ять мільярдів гривень.
Слідство з’ясувало, що до цієї протиправної оборудки причетні власники і топменеджмент одного з комерційних банків столиці. Аби реалізувати схему з «відмивання» коштів, ділки створили понад 20 підконтрольних фірм, що відкрили рахунки у фінансовій установі. Саме на реквізити цих компаній гравці підпільних онлайн-казино й зараховували кошти, поповнюючи свої акаунти. Водночас у призначенні платежу вказували оплату за неіснуючі товари й послуги.
Звісно, що з кожної такої транзакції організатори злочинної схеми отримували свій відсоток, який згодом переводили в готівку через афілійовані комерційні структури.
«На підставі зібраних доказів трьом високопосадовцям банку, одна з яких – його співвласниця, повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 203-2 (незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом)», – ідеться в повідомленні Служби безпеки України.
Нині вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу для осіб, яких підозрюють. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Комплексні заходи з документування злочинної оборудки Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки здійснювали у взаємодії з Національним банком України, Державною податковою службою і Державною службою фінансового моніторингу, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Як повідомляв «Каштан NEWS», у Києві до суду скеровано обвинувальний акт стосовно учасників організованої злочинної групи, що спеціалізувалася на виготовленні та збуті психотропних і вибухових речовин, розповсюдженні фальшивих доларів США та переправленні за кордон чоловіків призовного віку.
Нагадаємо, в Деснянському районі Києва працівники поліції затримали наркокур’єра, який збував синтетичні наркотики.