Як «Київтранспарксервіс» гальмує надходження коштів до міського бюджету
У столиці директор комунального підприємства «Київтранспарксервіс» Євгеній Псьол, схоже, діє за принципом: мовчання – золото. Адже ані на офіційному сайті КП, ані на інших інтернет-ресурсах КМДА він тривалий час не бажає розповісти, чому місто за три місяці втратило 50 мільйонів гривень на паркуванні і хто у цьому винен.
Про цю ситуацію стало відомо із допису у соцмережах, який оприлюднив активіст Сергій Пасюта. На його думку, причиною глибокого мовчання керівництва «Київтранспарксервісу» стало те, що вчасно не було укладено договір на проведення платежів.
«Уже було кілька тендерів, але ніяк не можуть визначити переможця. За результатами останнього тендеру вже 5 червня оголосили про намір укласти договір з переможцем. Закон з цієї дати дає 10 днів на оскарження, а потім можна підписувати договір. Але зараз вже 10 липня, договір досі не уклали, гроші за паркування з квітня ніхто не збирає», – обурюється Сергій Пасюта. (https://www.facebook.com/pasyuta).
Між тим, у 2023-му Київ запланував отримати 200 мільйонів гривень з платних паркінгів, і це зафіксовано у бюджетному документі. А три місяці простою — 50 мільйонів.
На сайті «Київтранспарксервісу» ще 3 березня нинішнього року було зазначено що розпочато збір цінових пропозицій «за послуги паркування транспортних засобів на майданчиках». З тих пір – жодної інформації про те, як же було вирішено це питання з укладання угоди з переможцем тендеру.
Запитується, за які такі «визначні заслуги» одержує зарплату керівництво цього комунального підприємства? І чи не пора його звільнити, заодно притягнути до відповідальності за таке неробство?
Одну з причин історії з неодержанням 50 мільйонів гривень назвав у своєму коментарі в соцмережах киянин Павло Постоєнко. Він вважає, що свою гру веде також директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік: мовляв, Репік хотів на бюджетній комісії щоб це КП віддавало всі 100 відсотків доходів (а не 60 відсотків) до бюджету.
Це до того, хто скільки мільйонів на себе «перетягне»? Не домовилися про розподіл? Можливо, таке затягування з тендером теж є формою саботажу, щоб не забрали доходи, висуває версію Постоєнко.