Енергетики просять населення бути більш ощадливими
У середу, 19 липня, о 21:40 в енергосистемі України зафіксовано літній рекорд споживання.
Про це повідомила пресслужба Укренерго.
За даними компанії, споживання 19 липня на відсоток перевищило показник найспекотнішого дня, який був 6 липня.
«І це попри те, що середньодобова температура повітря вчора була на 4˚С нижча», – зазначають в Укренерго.
Крім того, українці стали витрачати більше електроенергії у вечірні години. Зокрема, порівняно з початком тижня вечірнє споживання зросло на 4 відсотки.
«Для того, щоб покрити стрімко зростаюче споживання, доводиться задіювати потужності, еквівалентні кільком енергоблокам електростанцій. Диспетчерський центр «Укренерго» залучає всі наявні в енергосистемі електростанції, які в роботі, але їхній обсяг суттєво обмежений», – попередили енергетики.
У компанії нагадують, що ситуацію ускладнює масштабна ремонтна кампанія, яка триває на багатьох електростанціях: ТЕС та ГЕС відновлюються після пошкоджень внаслідок російських атак, а на АЕС проводяться планові ремонти.
Тому Укренерго закликає українців ощадливо користуватися електроенергією – особливо з 16:00 до 23:00. Зокрема, енергетики рекомендують у цей часовий проміжок:
- охолоджувати приміщення не нижче 23˚С;
- вимикати потужні електроприлади або користуватися ними по черзі;
- переносити користування електроприладами на ранкові, денні або нічні години доби;
- вимикати світло, коли виходите з приміщення.
Нагадаємо, наступного дня після теплового рекорду 6 липня у Києві пройшла потужня злива, яка спричинила підтоплення в кількох районах міста.
Як повідомляв Каштан NEWS, після неодноразових підтоплень доріг протягом цього літа на сайті Київради з’явилася петиція з вимогою до столичної влади негайно провести реконструкцію системи дощової каналізації.