У центрі Києва, на знаменитому Андріївському узвозі, 26 розбирають давнішній будинок Всеволода Таргавського, передають очевидці подій
Про руйнацію древньої спадщини також написав у Фейсбук Дмитро Перов.

За інформацією дослідника історії Києва Анотона Короба, будинок споруджено у 70-х роках ХІХ століття на замовлення титулярного радника Всеволода Тарнавського. Він – двоповерховий, на високому підвальному поверсі мав декор з жовтої київської цегли з бароковими та ренесансними ремінісценціями.

Це вже друга спроба розібрати будівлю. Першу – вдалося зупинити у вересні 2022-го. Андріївський узвіз є вулицею-пам’яткою, а будинок Тарнавського знаходиться в охоронних зонах Софії та Андріївської церкви.
«Звісна річ, демонтаж відбувається за «циганським шатром», а паспорт об’єкта – відсутній», – пише Дмитро Перов.
Кияни в соцмережах обурюються черговою хвилею руйнації древнього Києва.

Тетяна Калініна пише: «Руйнувати будинок на Андріївському узвозі, 26. – Ред.) почали після того, як його закрили банером. Років 8 років тому, взимку, в морози, по зовнішній стіні періодично текла вода…».
Нешодавно kashtan NEWS на прикладі пожежі у давнішьому будинку на Дмитрівській докладно розповідав, як знищують стародавні будинки в столиці, яким понад сто років, їх ніби занесено у своєрідний «список смерті». Прийде час – і будівель не стане. Вони щезають або зі скандалом, коли у рейку калатають захисники історичної спадщини, або тихо, непомітно, що ніхто й не зрозуміє, що сталося. А яким чином позбуваються цих споруд – за допомогою бульдозера чи підозрілої пожежі, не так і важливо для тих, хто виношує плани звести на місці древніх будинків чергові бетонно-скляні монстри.