Головна НовиниКличка просять прибрати радянську символіку з будівлі мерії
З'явилася петиція, в якій автори просять Віталія Кличка демонтувати радянську символіку з приміщення КМДА.

Кличка просять прибрати радянську символіку з будівлі мерії

ФОТО: Google maps

Автор Kashtan News

Мозаїчне панно має цінність

Кияни хочуть, щоб столична влада вирішила питання  радянської символіки в елементах мозаїчного панно, на будівлі Київської міської адміністрації.

Відповідну електронну петицію зареєстровано на офіційному сайті Київради.

«Тривалий час серед киян точиться дискусія щодо елементів мозаїки, яка оздоблює арки заїздів будівлі №36, на вулиці Хрещатик. Мозаїка містить серп і молот. Безперечний символ тоталітаризму та геноциду совєтської доби. Зазначені символи, відповідно до законодавства про декомунізацію, мають бути демонтовані», — говориться в петиції.

Водночас, як зазначають її автори, на думку багатьох киян, мозаїки несуть і художню цінність. Вони є невід’ємною частиною архітектурного ансамблю будівлі мерії, яка є безумовною окрасою центральної вулиці столиці. Така ситуація створює негативне враження містян щодо архітектурної та культурної спадщини.

Враховуючи, що в Києві систематично руйнуються пам’ятки архітектури, питання знищення чергової мозаїки є болючим та емоційним для багатьох містян.

На думку авторів звернення, компромісним рішенням буде збереження мозаїки з демонтажем символу совєтської епохи серпа та молота.

«Звертаємося до Київського міського голови Віталія Володимировича Кличка та Київської міської ради з вимогою провести архітектурний конкурс із зазначеного питання, із залученням громадських активістів та урбаністів і обов’язковим обговоренням з громадськістю», — наголошується в документі.

Нагадаємо, на сайті Київради з’явилася електронна петиція з пропозицією встановити у столиці монумент Володимиру Мономаху.

Вам також може сподобатися