Столичні підприємства «Київтеплоенерго» та «Київводоканал» підготували звернення до прем’єр-міністра Україния щодо необхідності пролонгації терміну повірки квартирних приладів обліку гарячої та холодної води і теплової енергії
Адже через воєнний стан багато киян не могли повірити лічильники у встановлені терміни. Багато громадян зараз перебувають у лавах ЗСУ або за межами країни та фізично не можуть виконати вимогу постанови Кабінету Міністрів України. Про це під час брифінгу повідомили представники столичних підприємств.
Нагадаємо, у квітні цього року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 440, що відновила обов’язкову повірку квартирних приладів обліку для мешканців тих територій, які не є окупованими та де не ведуться бойові дії. Лічильники з протермінованими свідоцтвами мають пройти періодичну повірку, а в іншому випадку – мають бути зняті з обліку.
Однак до цього більше року діяла інша постанова КМУ № 412, що дозволяла громадянам не повіряти квартирні прилади обліку через запровадження воєнного стану. Таким чином, у містах збільшилася кількість домогосподарств, що потребують виконання повірки.
А враховуючи те, що нова постанова КМУ № 440 була опублікована із запізненням на місяць, а набула чинності ще через місяць, то здійснити повірку такої масштабної кількості приладів обліку в установлені стислі терміни – протягом місяця – є фактично неможливим, стверджують комунальники.
«У Києві під дію Постанови потрапили більше 112 тисяч лічильників гарячої води та тепла, тобто понад 11 відсотків. За даними «Київтеплоенерго», станом на 10 вересня повірено 28 тисяч приладів обліку, тобто виконано лише 20 відсотків від необхідного обсягу робіт. Багато киян не встигли повірити лічильники у відведені урядом терміни, оскільки перебувають поза межами домівки через військові загрози, у лавах ЗСУ, мають інші вагомі причини. Тому «Київтеплоенерго» звертається до Уряду з пропозицією продовжити граничні терміни повірки до кінця 2023 року. Це дозволить проводити нарахування за фактично спожиті киянами обсяги тепла», – пояснив директор структурного підрозділу «Енергозбут» «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.
Про аналогічну ситуацію із квартирними приладами обліку холодної води повідомляють у ПрАТ «АК «Київводоканал».
«У «Київводоканалі» обліковується 160 тисяч неповірених приладів обліку холодної води. Попри те, що попит на повірку почав зростати, очевидною є необхідність продовження термінів повірки для містян. Окрім того, ми спостерігаємо випадки шахрайства. Тому звертаємо увагу киян на те, щоб замовляти повірку лише в перевірених організацій. Найкраще звертатися безпосередньо до «Київводоканалу» чи Центру комунального сервісу», – повідомив головний інженер Розрахункового департаменту «Київводоканалу» Євген Шкадро.