Служба судової охорони підрахувала кількість протиправних подій в судах.
Суди Києва та столичного регіону за перше півріччя поточного року потрапили до трійки антирейтингу щодо кількості «мінувань» та спроб відвідувачів занести до будівель Феміди заборонені небезпечні предмети.
Про це повідомляє пресслужба Служби судової охорони України.
«За перше півріччя 2023 року надійшло понад 3 000 повідомлень про можливі мінування судів, органів та установ системи правосуддя. Найбільша кількість повідомлень надійшла з регіонів, наближених до лінії зіткнення (Дніпропетровська та Харківська області), а також у м. Києві, Київській, Одеській та Львівській областях», — йдеться у повідомленні.
Зокрема, як зазначили в ССО, про мінування судів Києва та столичного регіону в продовж шести місяців надійшло 669 повідомлень, що є другим показником серед інших регіонів України (перше місце посідає Дніпропетровщина, а третє — Одещина з показниками відповідно 780 і 592 випадки).
Водночас за цей же період Службою судової охорони було вилучено у відвідувачів судових установ близько 90 000 небезпечних предметів, заборонених для внесення в органи судової системи. При цьому, підкреслили в ССО, понад 50% від усіх виявлених співробітниками Служби небезпечних предметів перепадає на області, де ведуться активні бойові дії, а також на місто Київ та Київську область.
Варто зазначити, що найбільше наші співгромадяни намагалися занести в суди набої різних калібрів — їх охорона вилучила близько 43 тисяч штук. Також відвідувачі хотіли занести з собою понад 24,6 тисяч штук різних ножів, більше 11,3 тисячі штук газових балончиків, 4,4 тисячі одиниць ножиць, викруток, палиць і кастетів, 3,4 тисячі одиниць вогнепальної газової, пневматичної та травматичної зброї, а також — дві гранати.
Примітно, що найбільший сплеск спроб потрапити до судів із забороненими речами спостерігався у травні (зафіксовано 660 випадків), а найменше — у січні (зафіксовано 64 випадки спроб протиправних дій).
Нагадаємо, поліція Києва впродовж першого літнього місяця встановила місце перебування понад чотирьох сотень громадян, які раніше вважалися зниклими безвісті.