Містяни почали збирати підписи
Мешканці Києва просять столичну владу зупинити офіційну підтримку органами місцевого самоврядування створення нових муралів до запровадження прозорого механізму залучення громади та експертного середовища до затвердження ескізів таких зображень.
Відповідна петиція з цього приводу міститься на офіційному сайті Київради.

Як пояснюють автори петиції, мурали стали невідʼємною ознакою Києва, вони збагачують культурний ландшафт нашого міста і впливають на його візуальний образ.
Водночас, саме через мурали, їх виконання та місце розміщення, виникає велика кількість конфліктів. Це повʼязано з різним сприйняттям їх мистецької цінності і — головне — непрозорою процедурою ухвалення рішень щодо їх створення.
А публічний простір, наголошують автори документа, належить усім киянам, і часто їм не байдуже, що в ньому зʼявляється.
Зважаючи на це, підписанти петиції вимагають від розробити та затвердити на рівні місцевої влади положення «Про погодження створення муралів у м. Києві».
Крім того, автори петиції вважають за доцільне розробку відкритого процесу залучення громади та експертного середовища до обговорення та погодження муралів, створення онлайн-платформи або інших засобів комунікації, які б дозволяли людям висловлювати свої думки та пропозиції щодо муралів.
Водночас група киян вважає за необхідне проводити консультації та громадські обговорення ескізів муралів перед їх затвердженням.
На переконання мешканців столиці, на час, поки розроблятимуть таке положення, влада має заборонити створення нових муралів на фасадах будівель.
Як повідомлялося, на столичній Троєщині, на будинку, що на вулиці Милославська, з’явився мурал на честь українського воїна, який загинув, захищаючи Україну, – Максима Яловцова з позивним «Регбіст».