Правоохоронці викрили злочинне угруповання
Столичні правоохоронці викрили двох «агентів» з нерухомості та нотаріуса, які підробили рішення Київради та заволоділи земельною ділянкою у Дніпровському районі міста вартістю 2, 5 млн грн.
Про це повідомляє прокуратура Києва.
Як розповіли у відомстві, слідство встановило, що двоє мешканців столиці, працюючи у сфері купівлі та продажу нерухомості, дізналися про земельну ділянку площею гектар у Дніпровському районі Києва, яку тривалий час ніхто не використовував.
З метою незаконного відчуження землі зловмисники підробили рішення Київської міської ради про її передачу у приватну власність. Потім, залучивши приватного нотаріуса та підставну особу, учасники схеми здійснили реєстраційні дії, внаслідок яких ділянка вибула з власності територіальної громади на користь одного із співучасників оборудки.
У ході досудового розслідування особа, на яку було зареєстровано земельну ділянку, визнала свою провину, надала викривальні свідчення та погодилася на укладення угоди з прокурором про визнання винуватості.
Потрібно зазначити, що обвинувачені раніше вже потрапляли у поле зору правоохоронних органів. Зокрема, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області розглядає кримінальне провадження за обвинуваченням цих осіб у скоєнні аналогічних злочинів.
Максимальна санкція за вчинений у Києві злочин передбачає позбавлення волі до 8 років із конфіскацією майна.
Як повідомлялося, у Київраді відбулося засідання постійної комісії з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, на якому особливу увагу звернули на стан справ щодо прав власності на земельні ділянки в історичній частині столиці.