Громадян, які перераховували гроші на картки аферистів, просять звернутися до поліції
Столичні правоохоронці повідомили про підозру двом чоловікам, які привласнили близько 700 000 гривень, зібраних на лікування важкохворих дітей та військових.
Про це повідомляють відділ комунікації поліції Києва та пресслужба Київської міської прокуратури.

Починаючи з 2022 року учасники схеми розміщували в соціальній мережі «Facebook» фейкові публікації про терміновий збір коштів на лікування важкохворих дітей та поранених військовослужбовців ЗСУ.
«Як з’ясували поліцейські, більшість використаної інформації про дітей та їхні хвороби відповідали дійсності: шахраї моніторили соцмережі та підшукували публікації, де батьки просять допомоги для лікування своїх діток. У подальшому вони дублювали інформацію на свою сторінку і для перерахунку коштів надавали власні банківські реквізити. Отримані кошти, а це близько 700 тисяч гривень, аферисти витрачали на різні розваги, покупки в магазинах та відпочинок в ресторанах», – йдеться у повідомленні.
Зловмисниками виявились 25-річний та 23-річний волиняни. Наразі слідчі зібрали докази щодо вчинення злочинів стосовно 22 потерпілих з різних регіонів України.
«Просимо громадян, які перераховували кошти за реквізитами банківської картки, зазначеної під публікаціями на сторінках користувача «Степко Андрій Віталійович», «Степко Андрей», «Андрій Степко» в соціальній мережі «Facebook», поінформувати про такі факти окружну прокуратуру або Солом’янське УП ГУ НП у м. Києві», – закликають у Київській міській прокуратурі.
Обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – заволодіння чужим майном шляхом обману, із використанням електронно-обчислювальної техніки вчиненому повторно. Санкції статті передбачають позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.
Читайте також: Чиновниця Київради брала участь у махінаціях із нерухомістю