Головна ЕкологіяНові дані про брудну воду з росії  та можливі ризики для Києва

Нові дані про брудну воду з росії  та можливі ризики для Києва

Фото: Суспільне. Чернігов

Автор kashtan NEWS

За оновленими даними Міндовкілля та прогнозу Укргідрометцентру, забруднена вода орієнтовно може  досягнути Київщини 14-16 вересня

Усі служби працюють над тим, аби ситуацію стабілізувати. Зокрема, Міндовкілля  співпрацює з «Київводоканалом» щодо розробки комплексу заходів у разі можливого погіршення якості води біля питних водозаборів. 

Якщо якість погіршиться, «Київводоканал» готовий негайно відкоригувати технологічні процеси, аби показники  питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. 

Але станом на сьогодні такі ризики відсутні, інформує Державна екологічна інспекція України.

Відомство наголошує, що лабораторії Держводагентства, екоінспекції та Київського міського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ регулярно проводять посилений моніторинг вод Сейму та Десни, зокрема, й у районі питних водозаборів столиці. Нині у відібраних пробах питної води в контрольних точках централізованого водопостачання  Києва перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними  показниками  не виявлено. 

Фото: Стас Козлюк для “Новинарня”

Щодо ситуації з якістю води у Десні. Станом на ранок 10 вересня забруднення просунулося орієнтовно на 191 км (біля с. Шестовиця) від впадіння річки Сейм у Десну. Під час візуального огляду забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру. У районі села Шестовиця спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення дрібної риби під берегом, одинокі випадки загибелі риби. Нижче за течією ознак забруднення не зафіксовано.

У районі  Чернігова фіксується поліпшення ситуації та одинокі факти загибелі риби.

Загалом Десною в Чернігівській області триває процес переміщення забруднення  руслом  річки. Найгірші показники фіксують у селі Боромики та Чернігові. Вміст розчиненого кисню в Десні в районі села Боромики знизився до 0,26 мгО2/дм³ (норма 4 мгО2/дм³).

Екоінспкція зазначає, що перевищення по марганцю є типовим для цієї пори року. Природні чинники зумовлюють деякі специфічні особливості водних ресурсів Чернігівської області. Для багатьох річок характерний підвищений вміст у водах заліза та марганцю, який має природний характер. 

Таким чином, підвищення заліза загального, марганцю та азоту амонійного є реакцією екосистеми на загальний екологічний стан річки. Також причиною зростання марганцю у воді може стати підвищений вміст гумусових сполук через високі температури  повітря та зниження кисневого режиму.

У річах Сейм та Десна перевищень пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.

У річці Сейм у Сумській та Чернігівській області поступово відбувається поліпшення ситуації, вміст розчиненого кисню повільно зростає, проте все ще знаходиться нижче норми.

А ось що повідомляє Міністерство захисту довкілля та природніх ресурсів України.

Сьогодні забруднення у річці Десна накопичилося  в межахЧернігова в місці зруйнованого автомобільного мосту. За оперативною інформацією, забруднення просунулося нижче Чернігова, до Количівки (180 км), однак інтенсивний запах та випадки мору риби тут нечисленні. Розглядається можливість встановлення додаткових аераторних установок для насичення киснем річки вниз за течією. Фахівці Держводагентства та Держекоінспекції цілодобово аналізують отримані від лабораторій та експертів дані і напрацьовують відповідні заходи. 

Причинами накопичення забруднення в межах зруйнованого автомобільного мосту були природні особливості рельєфу дна річки та характер течії (перемішування в шарах на глибині). Вжиті  заходи перешкоджають просуванню забруднення вниз  течією, але наразі цього ще недостатньо, щоб зупинити мор риби  в  місці концентрації забруднення.

До впадіння в річку Десна забруднення просувалося річкою Сейм суцільною масою темної води. Потрапивши в Десну 27 серпня, воно почало розбавлятися та фрагментуватися. Швидкість просування становила 10-35 км на добу (залежно від характеру звивистості русла). 

Фото: Стас Козлюк для “Новинарня”

Нині спостерігаються випадки мору риби в Чернігові, селах Макошино, Ушня, Боромики, Вознесенське та Салтикова Дівиця. Загалом станом на сьогодні на території Чернігівської області зібрано орієнтовно 17,5 тонни загиблої риби. На річці Десна фахівці Держекоінспекції спільно з рибоохоронним патрулем та місцевими громадами здійснюють заходи з виловлювання та захоронення загиблої риби. 

Читайте також: Забруднення Десни: в КМДА сказали, чи варто запасатися водою

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Вам також може сподобатися