Містяни розпочали збір підписів
Замість демонтованого монумента російському поетові Олександру Пушкіну мешканці столиці пропонують місцевій владі розглянути питання щодо встановлення пам’ятника відомому в Україні та за її межами саперу — псу Патрону.
Відповідну петицію розміщено на офіційному сайті Київради.

Свою ідею автори документа пояснюють кількома обставинами.
По-перше, зазначають вони, саме пес Патрон став символ відданості та спротиву нашої держави проти російських загарбників. Він створює позитивну атмосферу і дає надію людям у найскладніші воєнні роки.
По-друге, багато службових тварин, в тому числі й собак, допомагають боронити Україну та гарантувати безпеку людей. Тому встановлення пам’ятника нашим чотирилапим друзям буде публічним визнанням їхнього внеску в збереження та поліпшення якості життя громадян.
Крім того, пам’ятник Патрону може стати центром уваги та місцем зібрання тих, хто цінує та поважає роль тварин у нашому суспільстві. Це також буде сприяти формуванню позитивного ставлення до тварин та розвитку соціальної взаємодії.
Водночас встановлення пам’ятника відомому службовому собаці сприятиме естетичному збагаченню міського простору, зробить його більш гармонійним, насиченим та самобутнім.
Також пам’ятник тварині стане однією з нових, сучасних візитівок міста, що призведе до залучення туристів і буде сприяти економічному зростанню бізнесу в туристичній та сувенірній галузі.
З іншого боку, звертають увагу підписанти документа, пісня про пса Патрона зробила значний внесок в сучасну українську культуру, збагачуючи її символікою та емоційним змістом. Мелодія та текст цієї пісні стали не лише виразом вдячності та відданості чотирилапому другові, а й сприяють формуванню позитивного ставлення до тварин та підтримують моральний дух українців у воєнні роки.
Як повідомлялося, днями в Києві, в сквері на Берестейському проспекті, демонтували пам’ятник російському поетові Олександру Пушкіну.