Тепер її має розглянути міська влада
Електронна петиція з вимогою заборонити знесення історичних будівель у Києві набрала необхідну кількість голосів для розгляду.
Станом на 14:00 четверга, 5 жовтня, за неї проголосувало 6 039 киян. Як відомо, при набранні понад 6 000 голосів петиція має бути розглянута міською владою.
Петиція київського пам’яткоохоронця Дмитра Перова «Заборонити знос історичних будівель в м. Києві» за номером 12429 була створена 14 серпня – після скандального зносу 200-річної садиби Харичкова на вулиці Ярославській.
Щоб захистити історичний Київ від руйнування, автор пропонує розглянути, зокрема, досвід Польщі, де запроваджено охорону всіх будівель, які були побудовані більше 100 років тому.
«Пропозицією цієї петиції є, відповідно до Закону, визначити порядок утримання та експлуатації історичних будівель та окремих споруд, розташованих на території м. Києва, вік яких перевищує 100 років, виконані за індивідуальним проектом (у місті нема інших аналогічних споруд) та зберегли характерні риси епохи (є прикладом характеру забудови цієї місцевості в минулому)», – йдеться у документі.
Нагадаємо, у вересні профільна комісія Київради не підтримала аналогічний проект Перова щодо додаткового захисту історичних будівель, які поки що не отримали статус пам’ятки.
Також, незважаючи на обіцянки мера Віталія Кличка, комісія відмовилася рекомендувати депутатам розірвати договір оренди зі скандальним адвокатом Сергієм Боярчуковим, який самовільно зніс садибу Харичкова під приводом реконструкції.