Головна БезпекаПовідомлено про підозру п’ятьом правоохоронцям через вибухи в Шевченківському суді

Повідомлено про підозру п’ятьом правоохоронцям через вибухи в Шевченківському суді

Автор Kashtan News

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру пʼятьом правоохоронцям.

Через їхні дії у Шевченківському суді Києва 5 липня прогриміли вибухи. 

Про це повідомила прес-служба ДБР.

Проведно низку експертиз, які встановили залишки у камері фігуранта речовин, ідентичних тим, які спричинили вибух, — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці з’ясували, що підсудний тривалий час готувався до втечі з під варти. Спільники передавали йому до слідчого ізолятора вибухівку невеликими частинами під виглядом ліків. Чоловік кустарно виготовив так званий “пояс шахіда” та кілька саморобних вибухових пристроїв. Він планував підірвати їх у приміщенні суду та втекти, використовуючи паніку.

Крім того, встановлено, що під час перебування в СІЗО та перевезення підозрюваного до суду відповідальні посадовці ДУ “Київський слідчий ізолятора” та Нацгвардії не проводили його особистий обшук та не перевіряли речі. У камері, де утримувався чоловік, було виявлено залишки двох вибухових речовин, зокрема гексогену. Вони ідентичні тим, що були використані у приміщенні Шевченківського суду.

“Наразі п’ятьом правоохоронцям повідомлено про підозру. Три працівники СІЗО підозрюються у службовій недбалості за ч. 2 ст. 367 КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від двох до п’яти років. Два військовослужбовці НГУ підозрюються у порушенні статутних правил вартової служби за ст. 418 ч. 3. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від трьох до семи років. Встановлюються інші особи, які сприяли у вчиненні злочину”, — йдеться у повідомленні.

Вам також може сподобатися