Головна ВійнаРашисти повністю зруйнували Трипільську ТЕС

Рашисти повністю зруйнували Трипільську ТЕС

Фото: соціальні мережі

Автор kashtan NEWS

У ніч на 11 квітня російські війська повністю зруйнували Трипільську ТЕС у Київській області

Про це повідомив в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» голова наглядової ради ПАТ «Центренерго» Андрій Гота.

За його словами, всі працівники, які були на зміні під час обстрілів, живі. Після влучень виникла масштабна пожежа в турбінному цеху. На підприємстві тривають роботи з локалізації вогню.

У пабліках пишуть з посиланням на місцевих мешканців, що по станції «прилетіло» щонайменше від трьох до шести шахедів і кілька ракет.

Тим часом мер міста Українка, на в’їзді до якої і знаходилася ТЕС, застеріг мешканців і попередив про можливу відсутність води та електроенергії в майбутньому. Також  він  порадив зарядити павербанки та зробити запаси води. На 11:36 повідомляється про надходження повідомлень до голів ОСББ  Українки  щодо відсутності електроенергії в місті з 15:00.

Із відкритих джерел відомо, що Київська область належить до енергонасичених районів. На її території розміщено енергогенеруючі підприємства загальною потужністю 3200 МВт, із яких встановлена потужність Трипільської ТЕС становить майже  57 відсотків. Відтак це енергогенеруюче підприємство  є одним із найбільших постачальників електроенергії в  Київську, Черкаську та Житомирську області.

Основні засоби Трипільської ТЕС — 4 пиловугільні і 2 газомазутні блоки потужністю по 300 МВт кожний. Шість турбін та генераторів загальною номінальною потужністю 1800 МВт. Паливне господарство складається з відкритого складу вугілля місткістю 280 тисяч тонн. Станція під’єднана до газово-транспортної системи України. Також паливне господарство має ємності для використання як палива мазуту. Підприємство займає площу 281,3 га. Розташоване в Обухівському районі,  на березі Канівського водосховища.

Як інформує міністр енергетики Герман Галущенко, ворог атакував об’єкти генерації та системи передачі в Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській областях. Енергетики вже працюють над усуненням наслідків.

Нагадаємо: 22 березня 2024 року російська армія повністю знищила Зміївську ТЕС у Харківській області, 25 липня 2022-го  рашисти окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині.

Під час масованої ракетної атаки 22 березня 2024 року загарбники вдарили по Дніпровській ГЕС у Запоріжжі. Загалом туди влучило 8 ракет – більшість по машинній залі, але деякі поцілили в саму греблю. ГЕС припинила  працювати як електростанція.

Читайте також: БЕЗПЕКА  КИЇВСЬКОЇ  ГЕС: У  КМВА НАЗВАЛИ МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ВОРОЖОЇ АТАКИ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Вам також може сподобатися