Час од часу з різних країн до Києва направляють пасажирські автобуси як благодійну допомогу
Кияни дивуються, чому увесь цей транспорт, за деякими винятками, не курсує вулицями міста.
В КМДА на це називають різні причини. Тим не менш, міській громаді вже давно зрозуміло: транспортною інфраструктурою столиці мають керувати досвідчені фахівці, які вболівають за інтереси пасажирів.

У новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана» розповідаємо, як столична влада перетворює благодійний транспорт на металобрухт.
У КП «Київпастранс» повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення підприємство отримало 132 автобуси. Із них 32 передали іншим організаціям, а сто залишилися на балансі «Київпастрансу».

Із 76 німецьких автобусів майже два десятки так і не з’явилися на маршрутах.
Фінляндія передала Києву шість автобусів. Чотири – марки VOLVO 8500LE, 8700LE та В12В. З них три працюють. Два SCANIA K230, які взагалі не використовують. Тобто, з шести фінських автобусів три не задіяні.

Столиця Словаччини – Братислава – передала Києву 22 автобуси. 18 – марки Irisbus Citelis 12. Із них 12 задіяно в транспортній роботі. Чотири – марки Irisbus CROSSWAY, жоден з яких не використовується. Отже, 10 із 22 автобусів так і не включили в транспортну інфраструктуру міста.
Хорватія надала п’ять автобусів марки VDL BERKHOF AMBASSADOR. Із них жоден також не використовується.
Ще два автобуси надала Києву Польща – марки SOLARIS URBINO. І вони також на роки не мали щастя, чи може НЕщастя, колесити дорогами Києва.
Таким чином із 100 автобусів, які «Київпастранс» узяв на баланс, лише майже 60 виїжджали на маршрути.

Не з’явилися на вулицях столиці й інклюзивні двоповерхові автобуси, які передав Берлін. У КМДА тоді їх називали «екскурсійними».

«Насправді ці автобуси в Берліні не були екскурсійними – вони працювали на регулярних маршрутах і щодня перевозили пасажирів: не туристів, а звичайних містян та гостей міста. На жаль, у Києві адміністрація вигадувала всілякі відмовки, чому їх не можна повноцінно використовувати в щоденній експлуатації»,– вважає співзасновник ініціативи «Пасажири Києва» Олександр Гречко.
Двоповерхові автобуси разом з іншим рухомим складом, який передали в якості благодійної допомоги, просто стоять і вкриваються пилом та іржею в депо.
Детальніше дивіться в новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана» за посиланням
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі
KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.