Головна НовиниРух заборонено: благодійні автобуси простоюють у депо

Рух заборонено: благодійні автобуси простоюють у депо

Фото: скриншот із випуску ютуб-проєкту "В тіні каштана"

Автор kashtan NEWS

Час од часу з різних країн до Києва направляють пасажирські автобуси як благодійну допомогу

Кияни дивуються, чому увесь цей транспорт, за деякими винятками, не курсує вулицями міста.

В КМДА на це називають різні причини. Тим не менш, міській громаді вже давно зрозуміло: транспортною інфраструктурою столиці мають керувати досвідчені фахівці, які вболівають за інтереси пасажирів.

Фото: скриншот із випуску ютуб-проєкту “В тіні каштана”

У новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана» розповідаємо, як столична влада перетворює благодійний транспорт на металобрухт.

У КП «Київпастранс» повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення підприємство отримало 132 автобуси.  Із них 32 передали іншим організаціям, а сто залишилися на балансі  «Київпастрансу».

Фото: скриншот із випуску ютуб-проєкту “В тіні каштана”

Із 76 німецьких автобусів майже два десятки так і не з’явилися на маршрутах.

Фінляндія передала Києву шість автобусів. Чотири –  марки VOLVO 8500LE, 8700LE та В12В. З них три працюють. Два SCANIA K230, які взагалі не використовують. Тобто, з шести фінських автобусів три не задіяні.

Фото: скриншот із випуску ютуб-проєкту “В тіні каштана”

Столиця Словаччини – Братислава – передала Києву 22 автобуси.  18 – марки Irisbus Citelis 12. Із них 12 задіяно в транспортній роботі. Чотири – марки Irisbus CROSSWAY, жоден з яких не використовується. Отже, 10 із 22 автобусів так і не включили в транспортну інфраструктуру міста.

Хорватія надала п’ять автобусів марки VDL BERKHOF AMBASSADOR. Із них жоден також не використовується.

Ще два автобуси надала Києву Польща – марки SOLARIS URBINO. І вони також на роки не мали щастя, чи може НЕщастя, колесити дорогами Києва.

Таким чином із 100 автобусів, які «Київпастранс» узяв на баланс, лише майже 60 виїжджали на маршрути.

Фото: скриншот із випуску ютуб-проєкту “В тіні каштана”

Не з’явилися на вулицях столиці й інклюзивні двоповерхові автобуси, які передав Берлін. У КМДА тоді їх називали «екскурсійними».

Фото: скриншот із випуску ютуб-проєкту “В тіні каштана”

«Насправді ці автобуси в Берліні не були екскурсійними –  вони працювали на регулярних маршрутах і щодня перевозили пасажирів: не туристів, а звичайних містян та гостей міста. На жаль, у Києві адміністрація вигадувала всілякі відмовки, чому їх не можна повноцінно використовувати в щоденній експлуатації»,– вважає співзасновник ініціативи «Пасажири Києва» Олександр Гречко.

Двоповерхові автобуси разом з іншим рухомим складом, який передали в якості благодійної допомоги, просто стоять і вкриваються пилом та іржею в депо.

Детальніше дивіться в новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана» за посиланням

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Вам також може сподобатися