З п’ятнадцяти обстежених пляжів безпечними виявилися лише два
Київський міський центр контролю та профілактики хвороб провів черговий моніторинг якості води на столичних пляжах.
Загалом було обстежено 15 популярних місць літнього відпочинку: пляжі «Чорторий», «Троєщина», «Молодіжний», «Золотий», «Передмістна Слобідка», «Венеція», «Центральний», «Райдуга», «Тельбін», «Веселка», «Дитячий», «Вербний», «Пуща-Водиця», «Острів Оболонський» та «Галерний».
«Вода водойм на 12 об’єктах моніторингу із 15 не відповідала нормативам за санітарно-мікробіологічними показниками та на 4 із 15 – за санітарно-хімічними показниками», – повідомили в КМЦ КПХ.
Найчистішими виявилися пляжі «Острів Оболонський» та «Венеція»: вода на них відповідає як санітарно-мікробіологічним, так і санітарно-хімічним нормам. Водночас «Райдуга» та «Пуща-Водиця» є небезпечними відразу за двома цими показниками.
«Водойми можуть бути небезпечні з точки зору можливого набуття різних захворювань: інфекційних хвороб кишкової групи, дерматитів, алергічних захворювань та ін. При потраплянні такої води у шлунок людини може викликати гострі кишкові інфекції, особливо небезпечні для дітей», – попередили київські інфекціоністи.
Читайте також: Уже вшосте: КП «Плесо» знов оголосило тендер на відновлення озера «Синє»
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі
KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.