Головна БезпекаСБУ затримала в Києві колишнього топподатківця

СБУ затримала в Києві колишнього топподатківця

Фото: Служба безпеки України

Автор kashtan NEWS

Служба безпеки спільно з прокуратурою ліквідували масштабну схему легалізації злочинних прибутків у різних регіонах України

Протягом 2023-2025 років махінатори «відмили» понад півтора мільярда гривень, більшість із яких була вкрадена з бюджету держави.

Затримано організатора оборудки – колишнього заступника голови Державної фіскальної служби України, який під виглядом адвоката організував «конвертаційний центр». До злочинної діяльності він залучив ще чотирьох спільників, які забезпечували функціонування «схеми». Серед них – двоє бухгалтерів та керівник афілійованої компанії, яка займалася легалізацією та переведенням незаконних прибутків у готівку.

Серед основних клієнтів «конвертцентру» були представники комерційних структур, які виконували підрядні роботи та послуги для бюджетних установ і намагалися незаконно заволодіти державними коштами. Щоб заплутати «сліди» тіньових фінансових операцій, махінатори створили десятки підконтрольних фірм, більшість з яких займалася господарською діяльністю лише «на папері». Вони орендували офісне приміщення в Києві, де зустрічалися з клієнтами та зберігали тіньову документацію.

Під час обшуків у організатора оборудки та його спільників виявлено готівку, одержану злочинним шляхом, а також печатки підконтрольних фірм із ознаками фіктивності, банківські картки, комп’ютерну техніку та фінансово-господарські документи, що містять докази «схеми».

Всіх пʼятьох фігурантів затримано. Їм планують повідомити про підозру, інформує СБУ.

Читайте також: Розкрадання на паліативній допомозі тяжкохворим: СБУ затримала соратника Кличка, який звільнився В травні

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Вам також може сподобатися